Dzis, czwartek 12.04.12, g. 20:30 zapraszamy naszych gosci na koncert:

Time Remembered – Tribute To Bill Evans
Ksawery Wójciński- kontrabas
Robert Rasz- perkusja
Sylwia Białas- głos
Szymon Wójciński- piano
Maurycy Wójciński- trąbka

“Bill miał ten cichy ogień, który kochałem w fortepianie. Sposób w jaki do tego podchodził, dźwięk jaki wydobywał, był jak kryształowe nuty lub mieniaca się woda spadająca z jakiegoś czystego wodospadu”. – Miles Davis.
Ponad dziesięć lat temu spotkała się grupa ludzi, która stawiała wówczas swoje pierwsze kroki na polu szeroko pojętej muzyki improwizowanej. Ich inspiracje, marzenia i entuzjazm spoltły się w pewną historię, która trwa do dzisiaj.
To spotkanie zaowocowało wspólną chęcią rozliczenia się ze swoimi inspiracjami, fundamentami na których wzrastali. Jest to próba odnalezienia swojej tożsamości, utopijna chęć zatrzymania czasu.
Właśnie Bill Evans stał się ogniwem, które złączyło niegdyś 
Sylwię Białas, Roberta Rasza, oraz Szymona, Ksawerego i Maurycego Wójcińskich. 
“Time Remembered” to swego rodzaju credo tego koncertu.
Ksawery Wójciński
double bass, voice, ur. W 1983r. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Okrzyknięty Nikiforem polskiego kontrabasu. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Współpracował z takimi muzykami jak: Mikołaj Trzaska, Michael Zerang, Hans Peter Salentin, Norris Garner,Nicole Mitchell, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski, Robert Kusiołek, Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy. Współtworzy takie formacje jak legendarne Emergency i Hera. Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa czy Freddie Mercury. Jest artystą wiecznie poszukującym.
Robert Rasz
absolwent Wydziału Jazzu Szkoły Muzycznej II st. Im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiuje instrumentalistykę na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracuje z licznymi zespołami muzycznymi m.in. Emergency, Raalya, Zimpel / Traczyk / Rasz Trio, Kadabra, jak również z indywidualnymi, wybitnymi artystami, takimi jak: Gabriela Kulka, Piotr Rodowicz, Mikołaj Trzaska, Jerzy Małek, Wojciech Pulcyn, Piotr ‘Bocian’ Cieślikowski czy Marcin Małecki. Brał udział w wielu festiwalach m.in. Nordischerklang w Graisfwald (Niemcy) . W 2002 roku zdobył indywidualne wyróżnienie na krakowskim festiwalu Jazz Juniors, a w 2005 roku wraz z zespołem uhonorowany został I nagrodą dla Najlepszego Zespołu Jazzowego na Festiwalu ‘Nadzieje Warszawy’.
Sylwia Białas 
wokalistka, kompozytorka i aranzerka.
„Plastyczna, zmieniajaca sie barwa glosu Sylwii i jego „instrumentalne“ zastosowanie sprawiaja, ze przemienia sie on czesto w interaktywny i unikalny instrument muzyczny. 
Jej sposob frazowania jest wyjatkowy i niepowtarzalny, czy to w interpretacji tekstow czy w brawurowych wokalizach“
Sylwia Bialas jest autorka wiekszosci kompozycji jej zespolow i projektow artystycznych. Jej sposob komponowania jest zasadniczo pod wplywem stylistyki ECM i ethno. Sposob jej ekspresji muzycznej charakteryzuje sie intensywnym wplywem kultury wschodnioeuropejskiej.
„Muzyka jest moim drogim, wspanialym sposobem dzielenia sie emocjami i radoscia kreatywnosci, zarowno z moimi wspolmuzykami jak i z publicznoscia. “
Sylwia Bialas wspolpracowala dotychczas z artystami takimi jak min.: Andrea Centazzo (It/USA), Peter Phippen (USA), HP Salentin (Germ), Michael Wollny (Germ), Adrian Mears (Austral.), Stephan Schmolck (Germ), Marcus Schieferdecker (Germ), “The shin” (Georgia), Hubert Winter, Rudi Engel (Germany), Ernesto Cortazar Lara (Mexico), Jeffrey Chin (USA), Antonio Zambrini (Italy), Russ Spiegel (USA), Luca Calabrese (Italy).
Sylwia Bialas byla czlonkiem i inicjatorka wielu internacjonalnych projektow artystycznych na trasach koncertowych m.in. w Niemczech, Wloszech i Skandynawii.
Jej obecne projekty: Prisma ( European Jazz Quintet ), Sylwia Bialas Quartet, Plexus Quartet
Sylwia Bialas wspoldzialala przy produkcji sciezki dzwiekowej do filmow “Krabat”, 20th Century Fox i “Paradies auf Erden” dla niem.kanalu artystycznego TV.
Szymon Wójciński
pianista, kompozytor, aranżer, poruszający się w rozległym spektrum stylistycznym, nieustannie eksplorujący muzykę od klasycznej począwszy, poprzez jazz, skończywszy na współczesnej muzyce improwizowanej. Uczestnik festiwali muzycznych w Polsce
i Europie. Inicjator, lider i uczestnik wielu projektów muzycznych ( Hand Made Ensemble, Emergency, European Jazz Ensemble). Ostatnio coraz częściej występuje również jako solista, z recitalami inspirowanymi rozmaitymi gatunkami muzycznymi, w tym muzyką operową. Współpracował i współpracuje z takimi muzykami, jak Sylwia Białas, Halina Zimmermann, Marek Kądziela, Hans-Peter Salentin, Jarosław Bothur, Ksawery Wójciński, Maurycy Wójciński, Paweł Postaremczak, Wacław Zimpel, Robert Rasz. 
Maurycy Wójciński
Student trąbki jazzowej na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie Piotra Wojtasika. Zdobywca indywidualnej nagrody na festiwalu big-bandów w Nowym Tomyślu (2006). Laureat I nagrody indywidualnej oraz drugiej nagrody w kategorii zespołowej wraz z Michał Szkil Quartet na Tarnów Jazz Contest (2009). Z zespołem Leny Romul zdobył III miejsce na Krokus Jazz Festival (2009), oraz I miejsce na Jazz Juniors (2010). Współpracował m.in. z: Lena Romul Quintet, Dziki Jazz, Emergency Sextet, Mikołaj Budniak Quintet, Wacławem Zimplem, Przemysławem Jaroszem, Michałem Wierbą, Tomaszem Pruchnickim. 
Wstep: 15 zl / 10 zl