Juz dzisiaj, w srode, 31.10.2012 wystapi u nas australijsko-berlinskie duo “Blip” z niesamowitym saksofonista JIM DENLEY i niemniej wyjatkowym kontrbasista, ktory nas oczarowal podczas wrzesniowego koncertu z pawlem postaremczakiem i pawlem szpura, – MIKE MAJKOWSKI.
Pozatym milo nam poinformowac ze bedzie to sceniczna premiera nowego albumu tego duo pod nazwa “DEAD SPACE” wydany w renomowanej wytworni BOCIAN RECORDS.
Cieszymy sie rowniez bardzo ze jako gosc specialny wystapi niezastapiony MARCIN GOKIELI, ktory rozpocznie ten wyjatkowy wieczor!!
Jim Denley – Alto Sax, Flety, Balony
Mike Majkowski – Kontrabas

Marcin Gokieli – Glos


Jim Denley
…”saksofonista i flecista Jim Denley jest uznany za najważniejszego australijskego muzyka improwizującego, ktorego muzyczny jezyk jest polaczeniem zarówno europejskiej muzyki, jak i amerykanskiego jazzu. Denley zastosował się do naturalistycznego idiomu na saksofon i flet, który sprawia ze w porownaniu Eric Dolphy, ktory sie porusza w tym samym kierunku, wydaje się niepewny…”- Brian Morton, The WIRE, czerwiec 2009.
Dzieło Jima Denley kładzie nacisk na spontaniczność, specyficzność i współpracę – nie widzi on żadnych wyraźnych różnic między rolach instrumentalista, improwizatorem i kompozytorem. Studiował w Tokio z mistrzem shakuhachi Yamaguchi Goro i występował w Australii i za granicą z m.in. Oren Ambarchi, Robbie Avenaim, Clayton Thomas, Tony Buck, Ross Bolleter, Kim Myhr, John Butcher, Chris Burn, Rik Rue, Marcio Mattos, Derek Bailey, Axel Dorner, Phil Wachsmann, Otomo Yoshihide i wiele więcej…
Mike Majkowski
kontrabas. W 2005 roku ukończył Sydney Conservatorium of Music z najwyższą notą. Koncertował w kraju i zagranicą z wieloma Australijskimi znakomitościami takimi jak: Mike Nock, Dale Barlow, Dave Panichi, Kristin Berardi, Elana Stone, Vince Jones oraz Sean Wayland. Jest również członkiem wielu młodych formacji jazzowych stanowiącyk śmietankę sceny jazzowej Sydney. Pośród nich są między innymi takie formacje jak The Vampires, Arrow, Livewire, The Simon Ferenci Quartet, Farfinkel Pugowski, The Adorables, The Keizer/McGinnest Quintet oraz The Three Omegas. Ostatnio został członkiem wydziału jazzu na Wollongong Conservatorium of Music.
Marcin Gokieli
Wokalista, autor tekstów, teoretyk. Stara się pisać teksty w taki sposób, by pozostawiały one wiele miejsca na interakcję z muzyką i dawały dużo możliwości do improwizacji. Wierzy święcie, że nie ma lepszych multimediów niż dźwięk + słowo albo słowo i obrazek, i że głos człowieka dotrze do człowieka. Oczywiście, w praktyce różnie z tym bywa. Współpracował, współpracuje i pewnie będzie współpracować z takimi muzykami, jak Norbert Kubacz, Mikołaj Biberstein, Raphael Rogiński, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, czy Daniel Pigoński. Ostatnio współtworzy wraz z Rafaelą Dražic projekt design-tekst A Book for Two. Ma nadzieję, że wszystko będzie bardzo dobrze. Filozof. King-Kong.

Wstep: 15 zl / 10 zl (ulgowe)