Bezpieczna aborcja – Ustawka na podpisywanie

Przedłużamy ustawkę do dnia kobiet! Wesprzyj ulubioną miejscówkę plus podpisz na miejscu projekt ustawy o LEGALNEJ ABORCJI. BEZ KOMPROMISÓW! Lista do podpisywania i projekt ustawy do wglądu na barze. Jesteśmy czynni codziennie od 9:00 do 23:00 ⚡️

Po tygodniach protestów wywołanych orzeczeniem pseudo trybunału konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, przyszedł moment, w którym każdy i każda może zrobić coś realnego. Bo możemy skorzystać z naszego konstytucyjnego prawa ustawodawczego i podpisać się pod obywatelskim projektem Legalna aborcja. Bez kompromisów i złożyć go na ręce marszałkini sejmu RP. 100 tys podpisów gwarantuje pierwsze czytanie ustawy podczas posiedzenia sejmu w terminie nie dalszym niż trzy miesiące od przedłożenia projektu. Oczywiście przy tym rozkładzie sił politycznych nie ma szans na przegłosowanie projektu, ale nie mniej ważna jest sama dyskusja wokół ustawy i tak ważnej kwestii jak prawo do bezpiecznej aborcji. Mamy świadomość, że w pandemii zbieranie podpisów jest utrudnione, dlatego chcemy to zadanie ułatwić Ustawką na podpisywanie.

Wszystko odbywa się legalnie i w covidowym reżimie sanitarnym. Podpisy może zbierać każdy – to nasze konstytucyjne prawo.

Projekt ustawy:
http://bit.ly/3tpMN6z

Więcej o inicjatywie obywatelskiej: