Pardon, To Tu TV #4 – Brutah & Małgorzata Wrzosek / Mamadou Góo Bâ

Było morze (Bałtyckie), The Drzwi, taniec tak jakby, przemoc w wydaniu instrumentalnym, jedzenie i dużo dobrej muzyki oraz niespodzianka z zagranicy. Zapraszamy na czwartą odsłonę “Pardon, To Tu TV” , której transmija odbyła się 18.02.2021 o tutaj https://www.twitch.tv/pardontotutv

Pomysł do programu powstał razem z perkusistą i organizatorem Teo Olter (Pokusa / Lubie Cię Booking). I mamy zamiar go kontynuować. Kolejny odcinek już wkrótce!

W czwartym odcinku wystąpili dla was zespół Brutah i duet Małgorzata Wrzosek / Mamadou Góo Bâ.

Brutah to konglomerat 4 samców, 4 miłości i 4 instrumentów. Organiczny, jazzowy groove z dobrze przetrawionego jazzcore’u, hiphopu, afrobeatu i techno. Gdyby byli podróżą to do wnętrza góry, drzewa walącego się gdy nikt nie słyszy albo do pierwszego w życiu gryza frytek z lodami waniliowymi. Jedzą, śpią, pracują, grają to, co nienazwane, ale znajome. Grają to, co się wydarza, gdy z rutynynowego błądzenia myślami wyrywa rwetes ulicy. Gdyby byli zwierzęciem, to tłustą muchą. Bruchą. Brutą.

Skład:

Saksofon: Tadeusz Cieślak Perkusja: Bruno Jasieński Gitara: Maciej Szwarc Bas: Hubert Woźniakowski

Drugi koncert to duet Małgorzata Wrzosek / Mamadou Góo Bâ:

Gosia Wrzosek bada możliwości ludzkiego głosu. Śpiewa z DOGONI, De Pedregal, Warsaw Improvisers Orchestra, Sound in Space Orchestra, POKUSA XXL. Interesuje się muzyką tradycyjną, chorałami, free jazz’em, hip-hop’em.

Mamadou Ba – Artysta, znany również jako Góo Bâ, od 20 lat występuje jako aktor, muzyk i performer, a także członek międzynarodowej grupy artystycznej LaFabriks, z którą zrealizował wiele projektów, m.in. w Niemczech, Francji, Belgii, Szwajcarii, Holandii, Austrii i Japonii. Od pięciu lat mieszka w Polsce, gdzie koncertuje m.in. z Raphaelem Rogińskim i zespołem The Rockas. Jest współtwórcą i solistą formacji muzycznej Żywica. W 2014 zajął pierwsze miejsce w konkursie zorganizowanym w ramach festiwalu War So Vie Instytutu Sztuk Performatywnych i fundacji Warsaw Bauhaus. Uczestniczył w licznych projektach teatralnych i performansach, m.in. w spektaklu “Nikt nie byłby mną lepiej”, koncert w reżyserii Łukasza Chotkowskiego w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze (premiera – kwiecień 2013), a także w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie jako przewodnik po wystawie Karoliny Brzuzan Noma (listopad 2015). Od dwóch lat jest członkiem fundacji Strefa WolnoSłowa, z którą zagrał w spektaklach Burza, Język do ocalenia i To jest Europa?