O synach, Marek Bieńczyk i Marcin Wicha w Pardon, To Tu

Marek Bieńczyk, Marcin Wicha, obaj – laureaci Nagroda Literacka Nike , obaj swoje ostatnie książki – „Kontener” i „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” – poświęcili pamięci o swoich zmarłych matkach. To pozbawione sentymentalizmu, osobiste opowieści o odchodzeniu, a jednocześnie historie pełne życia, w których odnajdują się tłumy czytelników. O pożegnaniach i o tym, czy literatura podpowiada, jak dobrze się pożegnać, porozmawiamy podczas spotkania w Pardon, To Tu.

Na scenie Pardon, To Tu kontynuujemy cykl spotkań literackich ze znakomitymi polskimi pisarzami i pisarkami. Przy okazji książkowych premier rozmawiamy z dwoma autorami o ważnych, wspólnych dla ich twórczości tematach i zjawiskach. Spotkanie poprowadzi Przemysław Rydzewski.

➳ Wtorek 25.02.2019 – g. 19:00
➳ Wstęp wolny
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Marcin Wicha (1972) grafik, autor książek dla dorosłych i dzieci. Wydał m. in. „Jak przestałem kochać design” (2015) i „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” (2017). Publikuje w „LnŚ” i „Autoportrecie”. Felietonista magazynu „Pismo”. Laureat Nagrody Literackiej Nike, Paszportu Polityki i Nagrody Gombrowicza. Mieszka na Grochowie.

Marek Bieńczyk prozaik, eseista, tłumacz m.in Kundery, Ciorana, Barthesa. W roku 2012 otrzymał Nagrodę Literacką Nike. Jego ostatnią książką jest „Kontener” (2018)

Przemyslaw Rydzewski – ur. w 1982 roku w Gdyni. Animator kultury. Zafascynowany literaturą i muzyką i filmem dokumentalnym. Jego artykuły o muzyce alternatywnej i jazzie można było odnaleźć w Gazecie Wyborczej i na portalu Trojmiasto.pl. Inicjuje w Trójmieście działania Against Gravity, organizatora największego w Polsce festiwalu filmów dokumentalnych – Millennium Docs Against Gravity FF. Współorganizuje również Nagrodę Literacką GDYNIA oraz towarzyszący jej festiwal – Miasto Słowa. W Warszawie działa w stowarzyszeniu Dziki Bez.