Wzory i kolory Egiptu – warsztaty dla dzieci

Event details

  • Saturday | 18.06.2016
  • 12:00

Tym razem nasze sobotnie warsztaty z Kropka w kropkę będą okazją do podróży przez historię dawnych cywilizacji. Archeologiczną atmosferę dzieci poczują przemieniając się w przedstawicieli starożytnego rodu faraonów. Każdy z uczestników zaprojektuje własną ozdobę, biżuterię lub okrycie typowe dla rzemiosła tamtych czasów.
Projekt „Kropka w kropkę…” powstał z chęci podzielenia się tym z najmłodszymi odkrywcami, a także z wiary, że razem możemy zdziałać więcej! Nasze warsztaty pomogą rozwinąć zdolności manualne waszego malucha, przybliżą mu różne techniki artystyczne i biedą przy okazji świetną zabawą:) Podczas zajęć każdy uczestnik dowie się min. jak w twórczy sposób wykorzystać rzeczy z pozoru niepotrzebne, np. rolki po papierze toaletowym, kartonowe pudła, stare gazety czy plastikowe zakrętki. Chcemy dzięki temu nauczyć dzieci twórczego spojrzenia na otaczający nas świat. Każde zajęcia są niepowtarzalne, a wykonane dzieła dzieci zabierają ze sobą do domu.

Prowadzące: Dorota Pasek i Katarzyna Cecot – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych oraz Studium Pedagogicznego w Warszawie. W 2012 r. stworzyły autorski projekt warsztatów dla dzieci pod nazwą Kropka w kropkę.

Bez zapisów, wstęp wolny.