Warsaw Summer Jazz Days: Jachna / Mazurkiewicz / Buhl

Event details

  • 06.07.2022
  • 22:30
  • Al. Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Trzeciego dnia tegorocznej współpracy z legendarnym festiwalem “Warsaw Summer Jazz Days” będziemy po ponad 6 latach ponownie gościć znakomite trio składające się z muzyków, którzy w niezależnym avant-jazzowym świecie mają niemal status kultowych. Bardzo się cieszymy, że zgodzili się zagrać jeden ze swoich rzadkich koncertów w Pardon, To Tu. Zapraszamy bardzo serdecznie na koncert Jachna / Mazurkiewicz / Buhl. Wstęp Wolny.

➳ Środa, 06.07.2022 – g. 20:30
➳ Bilety: Wstęp Wolny
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

➳ Wojciech Jachna – trabki, fx
➳ Jacek Mazurkiewicz – kontrabas, elektronika
➳ Jacek Buhl – perkusja

Uwaga, na tym koncercie nie będzie miejsc siedzących, tylko stojące.

➳ Jachna / Mazurkiewicz / Buhl

Po dobrze przyjętym albumie „Dźwięki Ukryte” trio postanowiło nagrać kolejny. Album „God’s Body” zarejestrowano w czerwcu 2017 roku w łódzkiej Fabryce Sztuki. Czas jaki minął od nagrania i wydania pierwszego albumu został pracowicie spożytkowany na koncertowanie w całym kraju co wpłynęło na większe interakcje muzyczne tria.

Jak zwykle podczas nagrania kluczowe było miejsce. Fabryka Sztuki pełna zróżnicowanych akustycznie pomieszczeń okazała się bardzo odpowiednią do tego celu przestrzenią, a zastana tam akustyka stała się dla muzyków silnym źródłem inspiracji podczas sesji, w efekcie czego powstała muzyka jest jeszcze bardziej poszukująca i „zatopiona” niż ta z „Dźwięków Ukrytych”.

Za stronę graficzną „God’s Body” odpowiada Jarek Koziara, twórca plastycznego oblicza Voo Voo, WOŚP oraz wielu innych wyjątkowych przedsięwzięć artystycznych.

➳ Recenzje:

„Jachna / Mazurkiewicz / Buhl to de facto supergrupa.” – Bartek Chaciński, POLITYKA

„Trio Jachna / Mazurkiewicz / Buhl działa jak jeden organizm; myślą w ten sam sposób, oddychają tymi sami dźwiękami oraz inspirują się nawzajem.” – Łukasz Komła, Nowa Muzyka

„Spotkanie trzech, tak ważnych na dzisiejszej scenie polskiej muzyki improwizowanej postaci, zaowocowało muzyką tajemniczą i nietuzinkową, w której zasłuchanie się wyzwala wyjątkowe emocje.” – Robert Ratajczak, LongPlay

„Każdy z tych trzech artystów to wielkie nazwisko w świecie polskiej muzyki niezależnej.” – FYH

➳ Fotografia: Jacek Mójta