Warszawska Jesień Klubowo: Rashad Becker | NeoQuartet | Rafał Mazur

Event details

  • Saturday | 18.09.2021 to Sunday | 19.09.2021
  • 22:30
  • Aleja Armii Ludowej 14, 00-637 Warszawa
  • 513191641

Dumą napawa nas fakt, że po raz kolejny będziemy częścią prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” – największego w Polsce i jednego z ważniejszych na świecie festiwali o randze międzynarodowej poświęconego muzyce współczesnej, organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich.

Na pierwszym z trzech wieczorów, który odbędzie się w sobotę, 18.09.2021 w Pardon, To Tu wystąpią mieszkający w Berlinie kompozytor i muzyk Rashad Becker, kwartet smyczkowy NeoQuartet i polski muzyk, filozof, basista, wybitna i ważna osoba na scenie free jazzu i muzyki improwizowanej – Rafał Mazur. Zapraszamy bardzo serdecznie!

PS.: Drugi wieczór odbędzie się w czwartek, 23.09.2021, zaś trzeci w niedzielę, 26.09.2021

➳ Sobota, 18.09.2020 – g. 22:30
➳ Bilety: Wstęp Wolny
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Rashad Becker – elektronika

NeoQuartet:
Karolina Piątkowska-Nowicka – I skrzypce
Paweł Kapica – II skrzypce
Michał Markiewicz – altówka
Krzysztof Pawłowski – wiolonczela

Rafał Mazur – akustyczna gitara basowa

Uwaga, na tym koncercie nie będzie miejsc siedzących przed sceną, tylko w bardzo ograniczonej liczbie na naszej antresoli. Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

Koncerty będą również transmitowane na żywo na kanale: https://www.youtube.com/user/WarsawAutumn

 

Rashad Becker:

Kompozytor i muzyk mieszkający w Berlinie. Jego dzieła są wielowarstwowymi narracjami, zaludnionymi przez brzmieniowe byty – to nieśmiałe, to grubiańskie, to dominujące, to uległe. Często mają one w sobie rys tragikomiczny – jak w wyśnionym, komiksowym requiem lub tańcu godowym z innego wymiaru.

Do jego najnowszych dzieł należą Traditional Music of Notional Species, opublikowane w dwóch tomach przez wytwórnię PAN, oraz wieloczęściowe Based on a True Story, oparte na historycznych partyturach poddanych „dźwiękowej inscenizacji”.

Otrzymał zamówienia m.in. od nowojorskiego Alarm Will Sound, berlińskiego kwartetu smyczkowego Kaleidoskop oraz czołowej niemieckiej kompanii teatralnej Berliner Ensemble.

Rashad Becker działa głównie jako solista, ale stale współpracuje także z Elim Keszlerem, Moritzem von Oswaldem, a także jest członkiem formacji Moleglove; występował też okazjonalnie z Okkyung Lee, Andre Vidą, Ashley Paul i Valeriem Tricolim.

NeoQuartet:

Kwartet smyczkowy złożony z absolwentów Akademii Muzycznych w Gdańsku, Warszawie i Lucernie.

Artyści za cel stawiają sobie promocję twórczości głównie młodych kompozytorów. Członkowie NeoQuartet to pasjonaci sztuki współczesnej, chętni do nowatorskich poszukiwań, otwarci na współpracę z najbardziej wymagającymi artystami. Zespół jest laureatem prestiżowej Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2018. Był również nominowany do szeregu innych nagród (Sztorm Roku, Fryderyki). Ma na koncie dziesięć płyt wydanych przez wytwórnie polskie, niemieckie, greckie i amerykańskie.

Od 2017 roku NeoQuartet poszerzył swoje instrumentarium o elektryczne instrumenty smyczkowe midi, syntezatory oraz loopery. Projekt Neo Electric Quartet jest unikatowym zjawiskiem na światowej scenie muzyki nowej.

Rafał Mazur

muzyk, filozof, eseista, wybitna i ważna osoba na scenie free jazzu i muzyki improwizowanej w Polsce i Europie Środkowej. Gra na akustycznej gitarze basowej zbudowanej na jego zamówienie. Wypracował zaawansowane i indywidualne podejście do swojego instrumentu oraz do improwizacji w ogóle, w którym brzmienie, rozbudowana technika i gest łączą się w wykonawstwie.

Głównym polem zainteresowań i działalności Mazura jest improwizacja kolektywna i solowa. Jest założycielem Improvisers Ensemble – pierwszego krakowskiego zespołu muzyki swobodnie improwizowanej, studia ImproArt oraz współzałożycielem Instytutu Intuicji – projektu poświęconego improwizacji intuicyjnej. Wykonywał muzykę jazzową i improwizowaną w klubach i festiwalach w całej Europie, a także w Chinach, Korei Południowej i Japonii.