William Parker Solo [US]

Event details

  • 05.08.2015
  • 20:30
  • 30 PLN

Szanowni goście, przed chwilą (g. 03:41) poprzez naszą stronę internetową www.pardontotu.pl został sprzedany ostatni bilet na koncert Williama Parkera.


Oznacza to również ze przed wejściem ‚na bramce’ tez już nie będzie dostępnych biletów, ani tańszych wejściówek (dla studentów, bezrobotnych itp.) Dziękujemy wszystkim osobom którzy zakupili bilety i przepraszamy wszystkich, którym się to tym razem nie udało, aczkolwiek postaramy się o to aby pan Parker w tym roku jeszcze raz do nas przyjechał.

WydarzeniaFacebookParkerSoldOut

Legendarna postać światowego free jazzu, uduchowiony, czerpiący z mądrości sufickiej poeta, a przede wszystkim kontrabasista i multiinstrumentalista.

Począwszy od lat 80-tych aż po dziś jest on jednym z najaktywniejszych muzyków i animatorów w Nowym Jorku, jednym z najważniejszych głosów awangardowej sceny na świecie. Bardzo serdecznie zapraszamy na jedyny w Polsce i jeden z dwóch w Europie koncertów wybitnego muzyka Williama Parkera.

 

• William Parker Solo [US]

• Środa, 05.08.2015, g. 20:30

• Bilety: 30 PLN

 

• William Parker – kontrabas

 

/// » Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ – do wyczerpania zapasów. ///

 

» William Parker

Swój talent kompozytorski ujawnił na wielu płaszczyznach, pisząc również opery, oratoria, muzykę teatralną, filmową i baletową. Zafascynowany orientalnymi kulturami i podróżami kolekcjonuje instrumenty z całego świata, dla których czasem podczas koncertów odstawia kontrabas. Jednym z jego ulubionych jest japoński flet shakuhachi. Parker to także autor książek i zbiorów poezji oraz ceniony nauczyciel. Od kilkunastu lat współorganizuje kultowy Vision Festival, na którym gromadzi różne środowiska artystyczne.

Europa jest częstym celem jego podróży, tutaj jego drogi spotkały się z free-jazzową czołówką Starego Kontynentu: Peterem Kowaldem, Peterem Brotzmannem, Hanem Benninkiem, Derkiem Bailey’em i Louisem Sclavisem. Obecnie, razem z perkusistą Hamidem Drake’iem, tworzy tandem uważany za najlepszą sekcję rytmiczną na świecie.

Współpracował z takimi muzykami jak Bill Dixon, Sunny Murray, Billy Higgins, Alan Silva, Rashid Ali, Ed Blackwell, Don Cherry i Cecil Taylor.

e40c0f497a78272902d2d93d4d8835f819a734f7