Will Guthrie & Ensemble Nist-Nah [AUS/FR/GB/US]

Event details

  • Wednesday | 07.09.2022
  • 20:30
  • Al. Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

 

KUP BILET / BUY TICKETS

 

Na początku września na swoim pierwszym koncercie w Polsce będziemy mieli zaszczyt gościć 10-osobowy międzynarodowy ensemble perkusyjny “Nist-Nah” pod wodzą wybitnego australijskiego perkusisty i improwizatora Willa Guthrie.

Muzyka “Ensemble Nist-Nah” inspiruje się tradycyjnymi indonezyjskimi brzmieniami zespołów gamelan, łącząc je z rozszerzonymi technikami perkusyjnymi oraz zazębiającym się polirytmicznym i polimerycznym transowym pulsem. Efekt jest oszałamiający i warto odbyć tę mantryczną podróż w rzadko słuchane dźwiękowe światy. Zapraszamy bardzo serdecznie!!

▶ Środa, 07.09.2022, g. 20:30
▶ Bilety: 49 zł (przedsprzedaż) / 59 zł (w dniu koncertu)
▶ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
▶ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

▶ Gamelan, drums and percussions:

➳ Amelie Grould
➳ Arno Tukiman
➳ Will Guthrie
➳ Thibault Florent
➳ Mark Lockett
➳ Jennifer Torrence
➳ Charles Dubois
➳ Prune Becheau
➳ Sven Michel
➳ Colline Grosjean

▶ Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, strony Going., stacjonarnie w “Pardon, To Tu” przy barze (limitowana pula biletów kolekcjonerskich) oraz w Empikach. Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‘na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane.

▶ WILL GUTHRIE & ENSEMBLE NIST-NAH

Ensemble Nist-Nah to współczesny gamelan / zespół perkusyjny prowadzony przez mieszkającego we Francji australijskiego perkusistę i perkusistę Willa Guthrie. Nist-Nah bada instrumentarium Gamelan, używając indonezyjskich metalafonów, ręcznych bębnów i gongów wraz z zestawem perkusyjnym, innymi instrumentami perkusyjnymi i przedmiotami znalezionymi i śmieciami. Łącząc 10 wybitnych międzynarodowych muzyków, Ensemble Nist-Nah posiada bogate doświadczenie i wiedzę, a jego członkowie pochodzą z eklektycznych i mieszanych środowisk, od tradycyjnej muzyki po fanatyków noise i free jazzu.

Muzyka “Ensemble Nist-Nah” jest ugruntowana w podróżach Guthrie’go po Indonezji i jego zamiłowaniu do różnych form muzyki gamelanu, a część zespołu posiada rozległą historią studiów nad muzyką indonezyjską, jak Mark Lockett, który studiował u Sri Hastanto, I Wayan Loceng, I Nyoman Partha Gunawan, a Arno Tuikman, który studiował u Ki Widodo Wilis a dhalang z Wonogiri i jego synem Whayu Thoyyib Pembayun.

Ensemble Nist-Nah wydał swój pierwszy wspólny album, zatytułowany „Elders” na początku 2022 roku nakładem Black Truffle Records.

https://ensemble-nist-nah.com/
https://willguthrie.bandcamp.com/album/elders