Warsztaty plastyczne: ROBOTY I SPÓŁKA

Event details

  • Saturday | 19.03.2016
  • 12:00
  • wstep wolny

Upcykling to inna forma recyklingu, w której nacisk położony jest na transpormację materiałów uważanych za stare lub zbędne w nowe, piękne, często użytkowe obiekty. My tych pięknych i użytecznych obiektów poszukamy w starych płytach cd, folii aluminiowej i co tam jeszcze znajdziemy w naszych szafach i szufladach i z ich pomocą zbudujemy niezwykłe figurki robotów.


Projekt „Kropka w kropkę…” powstał z chęci podzielenia się tym z najmłodszymi odkrywcami, a także z wiary, że razem możemy zdziałać więcej! Nasze warsztaty pomogą rozwinąć zdolności manualne waszego malucha, przybliżą mu różne techniki artystyczne i biedą przy okazji świetną zabawą:) Podczas zajęć każdy uczestnik dowie się min. jak w twórczy sposób wykorzystać rzeczy z pozoru niepotrzebne, np. rolki po papierze toaletowym, kartonowe pudła, stare gazety czy plastikowe zakrętki. Chcemy dzięki temu nauczyć dzieci twórczego spojrzenia na otaczający nas świat. Każde zajęcia są niepowtarzalne, a wykonane dzieła dzieci zabierają ze sobą do domu.

Prowadzące: Dorota Pasek i Katarzyna Cecot – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych oraz Studium Pedagogicznego w Warszawie. W 2012 r. stworzyły autorski projekt warsztatów dla dzieci pod nazwą Kropka w kropkę.