UTOPAY – antologia opowiadań futurystycznych wydawnictwa Harde / premiera z autorami w Pardon, To Tu

Event details

  • Monday | 05.12.2022
  • 19:00
  • Aleja Armii Ludowej 14, 00-637 Warszawa

Wraz z wydawnictwem Harde zapraszamy na premierowe spotkanie z pisarzami i pisarkami (Chamier-Gliszczyński, Chmielarz, Cieplak, Dukaj, Hendel, Horodyski, Kasdepke, Kosik, Kuczok, Miłoszewscy, Orbitowski, Pakuła, Pilipiuk, Plebanek, Protasiuk, Rak, Rozenberg, Sadurska, Salik, Słowik, Szczygielski, Szostak, Zbierzchowski, Żulczyk), którzy w książce “Utopay” zawarli swoje opowiadania o pieniądzach. Materialnych, wirtualnych, na kontach ludzi lub ich awatarów, kontrolowanych przez bankierów albo sztuczną inteligencję, inwestującą w nieistniejącą realnie sztukę, naukę, biznes. Po kolei będziemy informować o autorach obecnych na spotkaniu, które poprowadzi redaktor książki i autor jednego z opowiadań Daniel Odija, niemniej już możemy powiedzieć, że lista obecnych 5 grudnia jest imponująca!

▶ Data: Poniedziałek, 05.12.2022
▶ Rozpoczęcie spotkania 19:00
▶ Wstęp wolny
▶ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
▶ autor okładki i ilustracji – Wojciech Stefaniec, grafik, plakacista, jeden z najbardziej cenionych polskich rysowników komiksowych.

Pieniądz napędza świat. Pieniądz nim rządzi. Pieniądz rządzi nami. Pobudza zmysły. Uzależnia. Ale jest niezbędny do życia. Daje wolność, radość, bezpieczeństwo. Choć sprowadza wojny i prowadzi do zbrodni. Stoi za najwspanialszymi dziełami ludzkości. Jednak zdarza się, że odczłowiecza. Tak było wczoraj. Tak jest dzisiaj. A jak będzie jutro? Wizja przyszłości i jej walut wykreowana przez mistrzynie i mistrzów słowa.

Premiera już 7 grudnia 👉 https://bit.ly/3Ewr1V2.

HARDE WYDAWNICTWO – Niepokorne pod wieloma względami. Kontrowersyjni bohaterowie, trudne tematy, sprawy owiane zmową milczenia.