Tim Berne’s Snakeoil [US]

Event details

  • Sunday | 01.03.2015
  • 20:30
  • 50 PLN
KUP BILET / BUY TICKETS

Mamy ogromny zaszczyt zaprosić naszych gości na jedyny w Polsce koncert wielkiego saksofonisty Tima Berne’a,

wraz z zespołem składającym się z wybitnych muzyków: saksofonisty / klarnecisty Oscara Noriegi, pianisty Matta Mitchella i współpracującego z Marc’em Ribot, Fred’em Frith’em, Mr. Bungle czy Xiu Xiu perkusisty Ches Smith.

Tim Berne’s Snakeoil [US]

Niedziela 01.03.2015, g. 20:30

Bilety: 50 PLN

Bilety można nabyć online (www.pardontotu.pl) / przy barze / ‘na bramce’

Tim Berne – alto sax
Oscar Noriega – woodwinds
Matt Mitchell – piano
Ches Smith – drums, percussion

“Zdecydowałem się na ten zestaw instrumentów, aby ominąć oczywiste odniesienia stylistyczne i skupić uwagę słuchacza na nowych pomysłach muzycznych” – Tim Berne.

I dokładnie to mu się udało. Otrzymujemy bowiem zbiór kompozycji przypominających bardziej klasyczną muzykę współczesną niż jazz. Mamy tu doświadczenia z minimalistycznym brzmieniem, niekonwencjonalnymi dźwiękami, w których tworzeniu co rusz prześcigają się wszyscy czterej muzycy, a do tego szalone zespołowe improwizacje ocierające się o dysonansowe brzmienie rodem z dodekafonii.

Mimo to dźwięk saksofonu lidera nie pozostawia żadnych wątpliwości – “Snakeoil” to muzyka improwizowana, której korzeni należy szukać w dokonaniach największych jazzowych mistrzów. Może czasem ostra, chropowata i piskliwa, czasem też pełna niezwykłej kameralnej przestrzeni, powolnie kładzionych dźwięków i długo wybrzmiewającej ciszy. A jednak jazzowa. – Tomasz Handzlik [Gazeta Wyborcza]