The Paradise Bangkok Molam International Band

Event details

  • 02.06.2016
  • 20:30
  • 50 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

Kiedy w 2013 r. zagrali swój pierwszy w Polsce koncert na katowickim OFF Festival’u w zastępstwie samej “Solange”, wzbudzili swoim porywającym występem sensacje.

Połączenie tradycyjnego tajlandzkiego stylu muzycznego ‘molam’ z afrobeat’em, rockabilly, dub’em i folk-rockiem, zdecydowanie zmusza do tańca. Jest nam niezmiernie miło że możemy naszych gości zaprosić na koncert “The Paradise Bangkok Molam International Band”!

❍ The Paradise Bangkok Molam International Band
❍ Czwartek, 02.06.2016, g. 20:30
❍ Bilety: 50 PLN

❍ Sawai Kaewsombat – khaen (bambusowa harmonijka)
❍ Kammao Perdtanon – phin (tajska lutnia)
❍ Phusana Treeburut – perkusja
❍ Piyanart Kradsiri Jotikasthira- bass
❍ Chris Menist – congas

❍ Bilety

są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem (od godziny 19:00) ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów.

❍ Opis

Zespół “The Paradise Bangkok Molam International Band” w grudniu 2014 roku wydał swój debiutancki album „21st Century Molam”. Grupa wywodzi się z legendarnych sesji w klubie Paradise Bangkok prowadzonych przez DJ’ów: Mafta Sai i Chrisa Menista w Tajlandii.

Zespół gra tradycyjną muzykę molam z regionu Isan, położonego w północno-wschodniej Tajlandii, dodając do niej współczesne brzmienia.

Płyta została nagrana w Bangkoku, a zmiksowana przez Nicka Manasseha w Londynie. Stworzył on mistrzowską wersję dubbową debiutanckiego singla zespołu, „Roob Lor Pu Tai” (singiel znalazł się w albumie).

Chociaż zespół opiera się na tradycyjnym brzmieniu molam z regionu Isan, muzycy wydobywają również transowe cechy muzyki; czy to powtarzające się motywy w „Sao Sa Kit Mae” oparte na eterycznych dźwiękach khaen Sawaia lub napędzający groove w utworze „Lam San Disco”, w którym psychodeliczne dźwięki phin Kammao wychodzą na pierwszy plan.

Zakorzeniony w tradycji, ale też patrzący w przyszłość zespół “The Paradise Bangkok Molam International Band” wywołał spore zamieszanie na scenach koncertowych. Pierwszy studyjny album zespołu jest wyrazem tych założeń.

Chris Menist oraz Maft Sai są także odpowiedzialni za entuzjastycznie przyjęte kompilacje „The Sound of Siam” wydawane przez Soundway Records, a także za wydawnictwa publikowane przez Finders Keepers Records, Light In The Attic Records oraz ich własną wytwórnię, Paradise Bangkok.
❍ Patrony Medialne

Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
PopUpMusic.pl
Radio Aktywne
Instytut Improwizacji
Jazzarium.pl
Warsaw Insider
musicNOW
Glissando
FYH
5kilo kultury
Kultura dla Studenta SGH
Warszawski Serwis Kulturalny
UW/AŻAJ
Uwolnij Muzyke
JazzPRESS
Polish Jazz
JazzSoul.pl