The Ex [NL]

Event details

  • 12.06.2016
  • 20:30
  • 60 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

Ich muzyka, czerpiąca z możliwości free jazzu, muzyki etnicznej, noise-rocka, industrialu, muzyki orkiestrowej i elektronicznej jest połączeniem żywiołowości, precyzji i muzycznej anarchii.

Istnieją od 37 lat, wydali ponad 30 albumów i współpracowali z takimi muzykami i zespołami jak Gétachèw Mékurya, Sonic Youth, Ken Vandermark, Konono No.1, Tortoise, Mats Gustafsson, Shellac czy Fugazi. Mamy ogromną przyjemność zaprosić naszych gości na koncert legendarnego, holenderskiego zespołu The Ex.

❍ The Ex
❍ Niedziela, 12.06.2016, g. 20:30
❍ Bilety: 60 PLN

❍ Terrie Hessels – gitara, gitara barytonowa
❍ Arnold De Boer – wokal, gitara, sample
❍ Andy Moor – gitara, gitara barytonowa
❍ Katherina Bornefeld – perkusja, wokal

❍ Bilety

są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem (od godziny 19:00) ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów.

❍ Opis

Zespół The Ex występuje na scenach całego świata od 37 lat. W tym czasie zagrał ponad 1500 koncertów na najpoważniejszych scenach i festiwalach; nagrał ponad 30 płyt i zdobył sobie uznanie olbrzymiej rzeszy słuchaczy.

W pierwszym okresie grupa dosyć często zmieniała swój skład osobowy, a od 2009 roku, po odejściu wokalisty G.W. Soka, tworzą ją Andy Moor, Terrie Hessels, Arnold De Boer i Katherina Bornefeld.

The Ex występowali i nagrywali z całą plejadą czołowych instrumentalistów z całego świata (tacy muzycy, jak: Ab Baars, Tom Cora, Han Bennink, Hamid Drake, John Butcher czy DJ Olive wnieśli znaczący wkład w dokonania zespołu).

Osobnym doświadczeniem są dla grupy związki z muzykami afrykańskimi – wielokrotnie wyjeżdżali do Mali, Ghany, Konga, a przede wszystkim do Etiopii. Spotkanie niezwykle popularnego w Etiopii, urodzonego w 1935 roku i przez wiele lat szefa narodowej orkiestry cesarza Haile Selasie, saksofonisty Getatchew Mekuria, zaowocowało kilkuletnią współpracą, trasami koncertowymi i rewelacyjnie przyjętymi nagraniami.

Ich wspólne dokonania jeszcze raz potwierdzają, że wszelkie podziały w muzyce są nieistotne – karkołomne, jak mogłoby się wydawać, połączenie punk rocka, free jazzu i tradycyjnej muzyki afrykańskiej, przyniosło wspaniałe rezultaty.

❍ Patrony Medialne

Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
Jazzarium.pl
PopUpMusic.pl
Radio Aktywne
Instytut Improwizacji
Warsaw Insider
musicNOW
Glissando
FYH
5kilo kultury
Kultura dla Studenta SGH
Warszawski Serwis Kulturalny
UW/AŻAJ
Uwolnij Muzyke
JazzPRESS
Polish Jazz
JazzSoul.pl