Tal National [NE]

Event details

  • 29.03.2016
  • 20:30
  • 40 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

Pochodzący z odległego afrykańskiego kraju Niger zespól Tal National słynie ze swojej niepowtarzalnej mikstury afrobeat’u z bluesem Tuaregów

tradycyjnej muzyki afrykańskiej z hip-hopem i rockiem. Czujemy sie zaszczyceni, że na ich pierwszy koncert w Polsce wybrali własnie ‘Pardon, To Tu’. Zapraszamy bardzo serdecznie! PS.: Miejsca stojące wskazane.

▶ Tal National [NE]
▶ Wtorek, 29.03.2016, g. 20:30
▶ Bilety: 40 PLN

▂ Souleymane Abdou Djibo- wokal
▂ Omar Abdoulaye – perkusja
▂ Keligue Abdoulkarimou Salifou – talking drum
▂ Yac Ide – bass
▂ Almeida Issoufou – gitara
▂ Elize Matiemo Damolga – taniec

 

▌Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów. ▌

▂ Tal National

pochodzi z Niamey, stolicy Nigru. Ich piosenki wielokrotnie zajmowały pierwsze miejsca na ojczystych listach przebojów, nieprzerwanie są puszczane w Nigryjskiej telewizji, która miejscowym służy jako boombox. Jako że system dystrybucji płyt niemalże tam nie istnieje, swoje płyty wyprzedają na koncertach, m.in. wtedy gdy nakład ich ostatniego wydawnictwa wyczerpał się po pierwszym występie promującym, może dlatego, że ich koncerty trwają nawet 5 godzin.

Niger jest największym krajem Afryki Zachodniej, oraz jednym z najbiedniejszych na świecie. Leżąc pomiędzy Mali i Nigerią może cieszyć się zróżnicowaniem kulturowym i mieszanką narodowości, a każde z nich jest głęboko przesiąknięte muzyką. Nie jest im obcy afrobeat, blues Tuaregów, mistrzostwo kory, oraz własna odmiana hip-hopu.

Podczas koncertu ten wieloosobowy zespół nieustannie się przemieszcza, włączając w to perkusistów, którzy w trakcie tych manewrów nie ronią nic z wybijanego rytmu. Nieraz dzielą się na dwa zespoły, grające jakby oddzielne koncerty. Materiał, którym się posługują łączy autorskie utwory wraz z nowymi aranżacjami pieśni ludowych Afryki Zachodniej, których tematem są miłość, tolerancja, kobiece piękno oraz fizyczna ekspresja taneczna oparta na tradycyjnych afrykańskich rytmach.

 

▶ Patronaty Medialne

Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
PopUpMusic.pl
Jazzarium.pl
musicNOW
JazzPRESS
Radio Aktywne
FYH
Uwolnij Muzyke
Instytut Improwizacji
5kilo kultury
Kultura dla Studenta SGH
Warszawski Serwis Kulturalny
UW/AŻAJ
Polish Jazz
JazzSoul.pl
Warsaw Insider
Glissando