Steve Coleman And Reflex w/ Rich Brown / Sean Rickman – Jedyny Koncert w Polsce

Event details

  • 22.11.2023
  • 20:30
  • Aleja Armii Ludowej 14, Warszawa

Jego twórczość i idee miały silny wpływ na współczesne oblicze jazzu i choć często mówi się o nim, że jest jednym z ostatnich wielkich jazzowych rewolucjonistów, to jest on bardziej zainteresowany rolą beztroskiego ucznia, tego wiecznie szukającego nowych wyzwań, brzmień, rozwiązań.

Jesteśmy przeszczęśliwi, że po raz pierwszy w Pardon, To Tu i na jedynym w Polsce koncercie, wystąpi 67-letni saksofonista Steve Coleman wraz z jego doskonałą sekcją rytmiczną Reflex (znaną też z jego flagowego zespołu “Steve Coleman and Five Elements”) składającą się z basisty Richa Browna i perkusisty Seana Rickmana. Zapraszamy bardzo serdecznie!!

🔸 Informacje:

Data: Środa, 22.11.2023
Wejście na koncert: 19:00
Rozpoczęcie koncertu: 20:30
Bilety: 99 zł (przedsprzedaż) / 119 zł (w dniu koncertu)
Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

🔸 Miejsca Siedzące:

▪ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

🔸 Bilety:

▪ Nasza strona internetowa: https://pardontotu.pl/programme
▪ Stacjonarnie u nas przy barze (bilety kolekcjonerskie)
▪ Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‘na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane

🔸 Sklad:

Steve Coleman – saksofon altowy
Rich Brown – bass
Sean Rickman – perkusja

🔸 Biografia:

Steve Coleman to jedna z największych indywidualności nowoczesnego jazzu, a także znakomity jego konceptualista. Jego twórczość i idee miały silny wpływ na współczesne oblicze jazzu. Jeden z twórców ruchu M-Base, z którego wywodzi się m.in. Cassandra Wilson, na czele którego połączył w latach 80. wyrafinowanie jazzu z rytmiczną bezpośredniością czarnego hip-hopu, a echa jego stylu słychać w grze większości nowoczesnych saksofonistów altowych.

Erudyta badający kultury afrykańskie, zafascynowany astronomią i mitologią Wschodu, w 2014 roku nagrodzony został stypendium fundacji MacArthurów, zwanym „Nagrodą Geniuszy”. Dziś saksofonista jest prawdziwą instytucją, wychowującą kolejne generacje jazzmanów. Zespół Steve Coleman and Five Elements działa już od ponad trzech dekad i jest najważniejszą formacją Steve’a. Coleman występował i nagrywał z takimi muzykami, jak Sam Rivers, Cecil Taylor, czy Dave Holland.