Spotkanie z Konstantym Usenką/„Wykresy fal środkowej Wołgi”

Event details

  • Wednesday | 30.06.2021
  • 19:00
  • Aleja Armii Ludowej 14, 00-637 Warszawa
Zapraszamy na spotkanie z Konstantym Usenką z okazji premiery jego książki „Wykresy fal środkowej Wołgi”.
Rozmowę poprowadzi Olga Drenda.

Spotkanie odbędzie się w Pardon, To Tu. Transmisja na stronach FB Wydawnictwa Czarne i Pardon, To Tu.

➳ Środa, 30.06.2021 – g. 19:00
➳ Bilety: Wstęp Wolny
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
➳ Wydarzenie również streamingowane

Wołga – nieodgadniona niebieska trasa nieśpiesznego ruchu. Biegnie od drewnianych cerkiewek przez meandry komarowych rozlewisk, rosyjskie miasta i miasteczka, święte puszcze i pozostałości Bułgarii Wołżańsko-Kamskiej aż po białe budowle z kredy, klify i wąwozy, zmurszałe przystanie i wielkie radzieckie hydroelektrownie. Tatarskie chatki i pasieki na jednym brzegu, deweloperskie kilkunastopiętrowce na drugim. Kazań, Samara, Joszkar-Oła, Nabierieżnyje Czełny… To tutaj tak naprawdę kończy się Europa, a w nadwołżańskim tyglu mieszają się dziesiątki kultur, historii i wierzeń.

Konstanty Usenko, którego korzenie sięgają Koźmodemiańska w autonomicznej Republice Mari El, zabiera nas w podróż po peryferiach Europy, nie porzucając przy tym muzycznych fascynacji. Rytm marszruty wyznaczają pradawne pentatoniczne melodie pomieszane z elektronicznym radzieckim industrialem, a magicznej podróży do źródeł towarzyszy atmosfera snu na jawie. „Wykresy fal środkowej Wołgi” to brawurowy przykład punkowej etnografii i wyznanie wiary nowofalowca, próbującego poskładać swoją nomadyczną tożsamość.
https://czarne.com.pl/…/ksi…/wykresy-fal-srodkowej-wolgi

Ze względu na wciąż panujące obostrzenia/zagrożenia, ilosć miejsc będzie delikatnie ograniczona, ale przytowujemy równiez transmisję z głośników na ogródek i oczywiście na fb. Przed i po spotkaniu będzie można nabyć książkę, a może nawet autograf. Prosimy w tej sytuacji o zachowanie odległości od pozostałych uczestników. Na spokojnie, w trybie slow book.