Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik

Event details

  • 23.09.2015
  • 19:00
  • wstęp wolny

Jest nam niezmiernie miło, że jeszcze we wrześniu możemy gościć w Pardon, To Tu

jedną z naszych ulubionych autorek, Panią Sylwię Chutnik oraz jej najnowszą książkę “Jolanta” wydaną przez wydawnictwo ZNAK. Premiera książki 14 września, zatem będzie można ją zakupić podczas spotkania. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Sylwia Chutnik ur. 1979, jedna z najbardziej uznanych polskich pisarek, autorka m.in. „Kieszonkowego atlasu kobiet”, „Dzidzi”, „Cwaniar”. Laureatka Paszportu „Polityki”, dwukrotnie nominowana do Literackiej Nagrody Nike. Prezeska Fundacji Mama, laureatka społecznego Nobla Ashoki.

“Jola widzi ze swojego okna trzy kominy. Najwyższy z nich wygląda jak latarnia morska. To jedyny stały element w jej życiu – życiu, z którego ciągle i bez usprawiedliwienia znikają kolejni bliscy ludzie. Mieszka na warszawskim Żeraniu. Kończy szkołę krawiecką, zachodzi w ciążę, bierze ślub. Stara się przemknąć przez życie tak bezboleśnie, jak tylko się da. Ale pomimo pozoru stabilizacji Jolanta czuje, że jej świat się rozpada, że ona sama już do niego nie pasuje. Może po prostu też powinna zniknąć? Transformacja. Magiczny moment ustrojowego przełomu. Czy rzeczywiście odmienił losy ludzi, którzy wchodzili wtedy w dorosłość?”

http://www.znak.com.pl/
http://culture.pl/pl/tworca/sylwia-chutnik