Spotkanie autorskie: Paulina Klepacz – “Daj mi więcej”

Event details

  • Wednesday | 18.03.2015
  • 19:00
  • wstęp wolny

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejny wieczór autorski do Pardon, To Tu, tym razem współorganizowany z wydawnictwem MUZA SA.

Będzie to spotkanie z Pauliną Klepacz, która debiutuje książką „Daj mi więcej” bardzo szczerą i wyrazistą powieścią o pokoleniu, do którego sama należy. Sprawnie diagnozuje problemy dwudziestokilkulatków – ludzi stojących już w postnowoczesnej rzeczywistości, ale wciąż pełnych staroświeckich przekonań.

Ważnym tematem w „Daj mi więcej” jest kwestia seksualności młodych ludzi, która, jak się okazuje, nie mieści się w żadnych ramach. Bohaterowie rozpaczliwie poszukują własnej tożsamości, gubiąc się w natłoku zdarzeń i informacji. W obliczu dorosłości tracą grunt pod nogami niczym bohaterki serialu „Girls”. Klepacz przedstawia ich życiowe zakręty z dużą dozą ironii, sięga po język doskonale odwzorowujący świat, w którym żyją młodzi ludzie: urywany, okaleczony, brutalny, wieloznaczny, namiętny. To powieść o tym, co znaczy ciągle chcieć więcej i dlaczego na końcu nigdy nie ma fajerwerków.

Paulina Klepacz – rocznik 87., z wykształcenia polonistka, z zawodu dziennikarka. Specjalizuje się w tematyce związanej z seksualnością i jej społecznymi wymiarami. W mediach występuje jako ekspertka od kwestii intymnych. Mieszka i pracuje w Warszawie. „Daj mi więcej” to jej literacki debiut.

Powieść niepokojąca i intrygująca jednocześnie.” – Jakub Żulczyk

Podczas spotkania będzie można zakupić książki, a także zdobyć autograf!