Singer Jazz Festival ||Oleś Brothers & Albert Beger [IL]

Event details

  • Monday | 24.08.2015
  • 21:30

Po raz piąty ‘Pardon, To Tu’ ma zaszczyt być klubem festiwalowym ‘XII. Festiwalu Kultury Żydowskiej ”Warszawa Singera” (Festiwal Singera), który się odbędzie od 22.08. – do 30.08.2015.

Jak i w ostatnich latach w imieniu organizatorów i naszym zapraszamy na towarzyszące temu festiwalu koncerty, wykłady itp. Podczas tegorocznej dwunastej edycji Festiwalu zaprezentowany zostanie ponownie cykl imprez jazzowych pod hasłem Singer Jazz Festival na które również bardzo serdecznie zapraszamy!

 

• Oleś Brothers & Albert Beger [IL]

• Pn. 24.08.2015, g. 21:30

• Wstęp Wolny

 

W koncercie otwierającym “Singer Jazz Festival”, wraz z izraelskim saksofonistą Albertem Begerem, wystąpią Bartłomiej i Marcin Oleś – duet braci jazzmanów, tworzących najlepszą obecnie sekcję rytmiczną polskiego jazzu.

 

» Albert Beger

W swoich kompozycjach Albert Beger łączy izraelską i żydowską muzykę etniczną tak samo jak europejską muzykę awangardową, amerykański free jazz oraz progresywnego rock’a.

Albert Beger działa też na akademickiej scenie jako nauczyciel w Akademii Muzyki w Jerozolimie oraz w Wydziale Muzyki na Uniwersytecie w Haifa.

Albert Beger urodził się w Istambule w Turcji i przybył do Izraela w wieku 3 lat. Ukończył Muzyczną Szkołę im. Berklee w Bostonie, USA., w 1991 roku, po czym wrócił do Izraela. Od tego czasu stał się ważną postacią na scenie muzycznej. Nagrał 8 płyt i pracuje ze znanymi muzykami z Izraela oraz z innych krajów, jak William Parker, Hamid Drake, Marty Erlich, Roberto Danny i z wieloma innymi.

» Oleś Brothers

Bracia Marcin (kontrabasista) i Bartłomiej Oleś (perkusista) – od ponad dziesięciu lat tworzą autorską muzykę, której głównym punktem odniesienia jest jazz. Są twórcami autorskich projektów oraz towarzyszą wielu sławnym jazzmanom z całego świata tworząc rytmiczny dream team, jak napisał o nich niemiecki magazyn Jazz Zeitung.

Na liście ich współpracowników pojawiają się nazwiska Kenny’ego Wernera, Davida Murraya, Erika Friedlandera, Chrisa Speeda, Theo Jorgensmanna, Rudiego Mahalla, Williama Parkera, Andrzeja Przybielskiego, Jorgosa Skoliasa i wielu innych.

Odnajdują wciąż nowe sposoby na przełamanie stereotypów, udowadniając, że kontrabas i perkusja wystarczą by stworzyć muzykę kompletną, pełną energii i niespotykanych brzmień.

 

Cały program ‘Festiwalu Singera’:

http://festiwalsingera.pl/index.php/program-edycja-x

‘Singer Festival‘ Programme in english:

http://festiwalsingera.pl/images/xii%20festival_program_june%202015_2.pdf

» Photo Oleś Brothers: Monika Redzisz