Singer Jazz Festival || Jachna/Tarwid/Karch & Albert Beger

Event details

  • 26.08.2015
  • 22:00

Po raz piąty ‘Pardon, To Tu’ ma zaszczyt być klubem festiwalowym ‘XII. Festiwalu Kultury Żydowskiej ”Warszawa Singera” (Festiwal Singera), który się odbędzie od 22.08. – do 30.08.2015.

Jak i w ostatnich latach w imieniu organizatorów i naszym zapraszamy na towarzyszące temu festiwalu koncerty, wykłady itp. Podczas tegorocznej dwunastej edycji Festiwalu zaprezentowany zostanie ponownie cykl imprez jazzowych pod hasłem Singer Jazz Festival na które również bardzo serdecznie zapraszamy!

Jeden z najlepszych polskich zespołów jazzowych zagra utwory ze swojego sensacyjnego, debiutanckiego albumu „Sundial”. Zaprezentowana na płycie muzyka tria Jachna/Tarwid/Karch sięga głęboko do klasycznych korzeni, ale dzięki ogromnej świadomości współczesnych nurtów, staje się aktualna i przejrzysta. Strukturę albumu ożywia improwizacja, wciągając słuchacza do świata romantycznej narracji i wielości muzycznych pejzaży.

W drugiej części koncertu do tria dołączy znakomity izraelski saksofonista Albert Beger.

 

• Jachna / Tarwid / Karch & Albert Beger [IL]

• Środa 26.08.2015, g. 22:00

• Wstęp Wolny

 

» Wojciech Jachna

uznany trębacz i sideman. W jego dorobku znajduje się przeszło 10 albumów z różnymi wykonawcami, w tym ze słynnym Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Innercity Esemble czy duetem Jachna/Buhl. Wiele lat występował u boku Andrzeja Przybielskiego. Charakterystyczne frazowanie i matowy dźwięk Jachny są szeroko cenione przez innych muzyków i krytykę.

 

» Grzegorz Tarwid

jeden z najciekawszych pianistów młodego pokolenia w Polsce. Jego grę docenili już, zapraszając go do zespołów, m.in. Zbigniew Namysłowski, Kazimierz Jonkisz czy Piotr Rodowicz. Występował w wielu krajach Europy, ostatnio w Niemczech i na Ukrainie. Na stałe mieszka w Danii.

 

» Albert Karch

perkusista, student prestiżowego Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. Ceniony za swoją pieczołowitą dbałość o dźwięk. Jako sideman wystąpił do tej pory na 4 albumach w przeróżnych stylistykach. Zainspirowany muzyką klasyczną, gra także na fortepianie i komponuje muzykę kameralną. Dawny uczeń legendy polskiej perkusji, Czesława Bartkowskiego.

 

» Albert Beger

W swoich kompozycjach Albert Beger łączy izraelską i żydowską muzykę etniczną tak samo jak europejską muzykę awangardową, amerykański free jazz oraz progresywnego rock’a.

Albert Beger działa też na akademickiej scenie jako nauczyciel w Akademii Muzyki w Jerozolimie oraz w Wydziale Muzyki na Uniwersytecie w Haifa.

Albert Beger urodził się w Istambule w Turcji i przybył do Izraela w wieku 3 lat. Ukończył Muzyczną Szkołę im. Berklee w Bostonie, USA., w 1991 roku, po czym wrócił do Izraela. Od tego czasu stał się ważną postacią na scenie muzycznej. Nagrał 8 płyt i pracuje ze znanymi muzykami z Izraela oraz z innych krajów, jak William Parker, Hamid Drake, Marty Erlich, Roberto Danny i z wieloma innymi.

 

» Jachna / Tarwid / Karch Photo by Aleksandra Samsonowska

Cały program ‘Festiwalu Singera’:

http://festiwalsingera.pl/index.php/program-edycja-x

‘Singer Festival‘ Programme in english:

http://festiwalsingera.pl/images/xii%20festival_program_june%202015_2.pdf