Singer Jazz Festival ||ELMA & Albert Beger [IL]

Event details

  • Tuesday | 25.08.2015
  • 22:00

Po raz piąty ‘Pardon, To Tu’ ma zaszczyt być klubem festiwalowym ‘XII. Festiwalu Kultury Żydowskiej ”Warszawa Singera” (Festiwal Singera), który się odbędzie od 22.08. – do 30.08.2015.

Jak i w ostatnich latach w imieniu organizatorów i naszym zapraszamy na towarzyszące temu festiwalu koncerty, wykłady itp. Podczas tegorocznej dwunastej edycji Festiwalu zaprezentowany zostanie ponownie cykl imprez jazzowych pod hasłem Singer Jazz Festival na które również bardzo serdecznie zapraszamy!

 

• ELMA & Albert Beger [IL]

• Wtorek, 25.08.2015, g. 22:00

• Wstęp Wolny

 

Polska wokalistka i kompozytorka ELMA – sensacyjne, ubiegłoroczne odkrycie polskiej sceny jazzowej – wystąpi w improwizowanym duecie z izraelskim saksofonistą Albertem Begerem.

» ELMA

wokalistka, improwizatorka, kompozytorka, muzykoterapeutka. Absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Marka Bałaty oraz Queen Margaret University w Edynburgu. Bezkompromisowo oryginalna, przełamująca konwencje, posługująca się szerokim spektrum barw i środków ekspresji.

Jej debiut fonograficzny – ELMA „Hic Et Nunc” (iMp 2014) – wywołał sporo zamieszania, wylądował na podiach recenzenckich rankingów PolishJazz-u, Jazzarium i JazzPress-u, otrzymując wizytówkę jednego z najbardziej intrygujących wydarzeń w polskiej wokalistyce jazzowej ostatnich lat.

 

» Albert Beger

W swoich kompozycjach Albert Beger łączy izraelską i żydowską muzykę etniczną tak samo jak europejską muzykę awangardową, amerykański free jazz oraz progresywnego rock’a.

Albert Beger działa też na akademickiej scenie jako nauczyciel w Akademii Muzyki w Jerozolimie oraz w Wydziale Muzyki na Uniwersytecie w Haifa.

Albert Beger urodził się w Istambule w Turcji i przybył do Izraela w wieku 3 lat. Ukończył Muzyczną Szkołę im. Berklee w Bostonie, USA., w 1991 roku, po czym wrócił do Izraela. Od tego czasu stał się ważną postacią na scenie muzycznej. Nagrał 8 płyt i pracuje ze znanymi muzykami z Izraela oraz z innych krajów, jak William Parker, Hamid Drake, Marty Erlich, Roberto Danny i z wieloma innymi.

 

Cały program ‘Festiwalu Singera’:

http://festiwalsingera.pl/index.php/program-edycja-x

‘Singer Festival‘ Programme in english:

http://festiwalsingera.pl/images/xii%20festival_program_june%202015_2.pdf