R. Dickaty / K. Wójciński / Tim Daisy

Event details

  • Monday | 13.04.2015
  • 20:30
  • 25 PLN
KUP BILET / BUY TICKETS

 

W zeszłym roku w listopadzie gościliśmy na dwudniowej rezydencji zespół Kena VandermarkaMade To Break‘.

Podczas tego pobytu amerykański perkusista Tim Daisy zaproponował dwóm warszawskim muzykom, saksofoniście Ray Dickaty i kontrabasiście Ksawery Wójciński, wspólny koncert. Pół roku minęło, i cieszymy się, ze pomysł wkrótce wejdzie w życie i tym samym będziemy mieli zaszczyt usłyszeć ich na naszej scenie. Zapraszamy bardzo serdecznie!!

• Ray Dickaty / Ksawery Wójciński / Tim Daisy [UK/PL/US]

• Poniedziałek, 13.04.2015, g. 20:30

• Bilety: 25 PLN (www.pardontotu.pl / przy barze / ‘na bramce’)

• Ray Dickaty – saxophone
• Ksawery Wójciński – double bass
• Tim Daisy – drums

» Ilość miejsc siedzących na koncercie jest ograniczona

 

• Ray Dickaty

z wykształcenia rzeźbiarz, aktywny członek polskiej i światowej sceny muzyki improwizowanej i free jazzowej. Wierzy w emancypacyjną funkcję sztuki awangardowej. Dzięki swojej wrażliwości i otwartości integruje muzyków z różnych środowisk, powołując do życia niezliczone projekty muzyczne takie jak np. Warsaw Improvisers Orchestra.

Na jego karierę muzyczną składa się ponad 60 nagrań z różnymi artystami. Brał też udział w kilku światowych tournee z zespołem Spiritualized. Jest autorem aranżacji partii sekcji dętych do utworów Spiritulized na płycie “Anutha Zone”. Jako saksofonista i flecista grał w zespole Dr. Johna, był członkiem zespołów Too Pure i Moonshake, z którymi nagrał 2 albumy.

Występował z PJ Harvey i Stereolab. Nagrywał i koncertował z Cornershop, Gallon Drunk, Durutti Column, AMP, Lush, The Duke Spirit i Six By Seven. Współpracował z legendą i założycielem AMM, Eddiem Prevostem w Londynie i Liverpoolu.

http://www.raydickaty.com/

 

• Ksawery Wójciński

Kontrabasista i kompozytor, ur. w 1983r. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną.

Współpracował z takimi muzykami jak: Charles Gayle, Uri Caine, Mikołaj Trzaska, Michael Zerang, Satoko Fuji, Nicolle Mitchell, Tim Sparks, Klaus Kugel, Ken Vandermark, Mats Gustafsson, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Rogiński, Robert Kusiołek, Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy. Współtworzył takie formacje jak legendarne Emergency i Hera. Koncertuje w kraju i za granicą. W 2014 roku nakładem wydawnictwa ForTune wydał solową płytę “The Soul”.

 

• Tim Daisy

jest jedną z podpór chicagowskiej sceny jazzowej (tzw. młodego Chicago). Jednym z pierwszych muzyków, z którym Tim nawiązał kontakt był Dave Rempis – ich współpraca trwa po dziś dzień. Oprócz trio Triage, wraz z Davem Tim Daisy realizuje równolegle kilka różnych projektów – Tim Daisy / Dave Rempis Duo, Rempis Percussion Quartet czy The Engines.

W roku 2001 Tim Daisy dołączył do kwintetu Kena Vandermarka – The Vandermark 5. Owocem tego spotkania jest pięć studyjnych albumów i dwa koncertowe boksy oraz współpraca wraz z Vandermarkiem w kilku innych grupach – Bridge 61, Frame Quartet oraz Made to Break.

Wynikiem trasy po Polsce‚ Dragons 1976′ w lutym 2008 roku jest współpraca Tima Daisy z polskimi muzykami – triem The Light, a także duetowy projekt z klarnecistą Wacławem Zimplem oraz trio i kwartet z Mikołajem Trzaską. Jest członkiem projektu Resonance, w którym spotkali się artyści z USA, Szwecji, Ukrainy i Polski. Jego pomysłodawcą, kompozytorem i aranżerem jest Ken Vandermark.

Tim prowadzi także własne zespoły, których repertuar bazuje na jego kompozycjach – są to Festival Quartet, Sky and Light i New Fracture Quartet. Jest twórcą niezależnej wytwórni płytowej Relay Records.

http://timdaisyrelayrecords.bandcamp.com/merch

http://timdaisy.wordpress.com/