Raphael Rogiński Solo [PL]

Event details

  • 09.05.2016
  • 20:30
  • 25 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

Raphael Rogiński, jeden z najważniejszych polskich muzyków zaszczyci nasze skromne progi w maju z nowymi kompozycjami.

Jego ostatnia solowa plyta pt. “Raphael Roginski Plays John Coltrane i Langston Hughes” odbiła się głośnym echem i jesteśmy podekscytowani, że przed nagraniem nowego materiału usłyszymy go najpierw w całości w “Pardon, To Tu”. Zapraszamy bardzo serdecznie!

▶ Raphael Rogiński Solo
▶ Poniedziałek, 09.05.2016, g. 20:30
▶ Bilety: 25 PLN

Raphael Rogiński – gitara

▂ Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem (od godziny 19:00) ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów. ▂
Raphael Rogiński o nowych kompozycjach

“Na koncercie zaprezentuję mój nowy zbiór utworów. Pierwsze z nich powstały w górach niedaleko Jerozolimy. Bywają tam momenty kiedy przychodzący gęsty kurz z pustyni odcina widzenie podnóża. Powstaje w ten sposób wyobrażony ląd, a my stojąc na szczycie nagle znajdujemy się na prawie płaskim terenie. Wtedy w suchych gajach cyprysowych grałem inaczej niż zawsze. Nowe utwory rezonowały w najgłębszych sokach drewien, a żylaste struny naciągały się na żebrach zagubionych w burzy zwierząt. Kompozycje te niedługo zostaną zarejestrowane, a koncert w klubie Pardon To Tu będzie ich premierą w całości.” – Raphael Rogiński

Raphael Rogiński

gitarzysta, kompozytor i wykonawca, improwizator, animator kultury, a także badacz folkloru muzycznego. Wykształcony jazzowo i klasycznie edukację poszerzył o muzykologię i etnomuzykologię. Miks tych dwóch dróg jest wyznacznikiem stylu jego twórczości pod względem kompozytorskim jak i wykonawczym.

Głęboko związany z kulturą żydowską. Z tych poszukiwań wynikają dwa projekty których jest liderem: Shofar i Cukunft. Był także dyrektorem artystycznym festiwali przedstawiających nową kulturę żydowską takich jak Tikkun, Varshe, Mizrach. Gra muzykę turecką, beduińską, afrykańską, lapońską, perską, ormiańską i inne wykonując je z muzykami z tych miejsc.

Muzyka Ameryki Północnej – blues i rock lat 60 to następna znacząca część inspiracji Rogińskiego. Z inspiracji muzyką eksperymentalną ameryki powstał zespół Spinalonga, oraz bluesowa Wovoka. Zgłębianie muzyki dawnej zaowocowało projektem „Rogiński gra Bacha“. Jego kompozycje, improwizacje lub interpretacje często ilustrują wydarzenia artystyczne – filmy dokumentalne i rysunkowe jak i bajki animowane, teatr tradycyjny i multimedialny. Nominowany do nagrody PASZPORTY tygodnika POLITYKA.

Patronaty Medialne

Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
Jazzarium.pl
PopUpMusic.pl
JazzSoul.pl
Instytut Improwizacji
JazzPRESS
musicNOW
Radio Aktywne
FYH
5kilo kultury
Kultura dla Studenta SGH
Warszawski Serwis Kulturalny
UW/AŻAJ
Uwolnij Muzyke
Warsaw Insider
Polish Jazz
Glissando