Raphael Rogiński (Premiera Płyty)

Event details

  • 16.06.2015
  • 20:30
  • 20 PLN
KUP BILET / BUY TICKETS

 

Po długiej przerwie będziemy mieli ponownie zaszczyt gościć jednego z najważniejszych polskich muzyków ostatnich lat.

Jego twórczość jest pod wieloma względami imponująca: zespoły Wovoka, Cukunft, Alte Zachen, Shofar czy jego solowe dokonania są tego niepodważalnym dowodem. Zapraszamy bardzo serdecznie na koncert połączony z premierą jego drugiej solowej płyty pod tytułem “Raphael Roginski plays John Coltrane and Langston Hughes – African mystic music” (Wyd. Bôłt Records). Tego wieczora gościnnie wystąpi również wybitna wokalistka Natalia Przybysz.

 

• Raphael Rogiński plays John Coltrane & Langston Hughes [PL]

• Wtorek, 16.06.2015, g. 20:30

• Bilety: 20 PLN

 

• Raphael Rogiński – gitara

 

/// » Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ – do wyczerpania zapasów. ///

 

• Raphael Rogiński

gitarzysta, kompozytor, improwizator, animator kultury i badacz folkloru muzycznego. Urodzony w 1977 roku. Od 13 roku życia gra na gitarze elektrycznej. Wykształcony jazzowo i klasycznie edukację uzupełniał o muzykologię i etnomuzykologię.

Od samych początków działalności twórczej, skupiony jest przede wszystkim na improwizacji wynikającej z jazzu i bluesa i na muzyce etnicznej i ludowej.
Miks tych dwóch dróg jest wyznacznikiem stylu jego twórczości pod względem kompozytorskim jak i wykonawczym.

Głęboko związany z kulturą żydowską, szuka jej miejsca w swojej działalności. Prymitywna muzyka Ameryki, blues i rock lat 60 to następna znacząca część inspiracji Rogińskiego, która to przefiltrowana daje o sobie znać w zespołach jak i koncertach solo. Dogłębne analizowanie technik gitarowych, klasycznych gitarzystów bluesowych i znajomość instrumentarium lat 50 i 60 jest podstawą jego brzmienia.

Raphael_Rogi_ski

Photo By Paweł Owczarczyk (http://obliczajazzu.blogspot.com/)