P.Unity

Event details

  • 05.11.2019
  • 20:45
  • Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
KUP BILET / BUY TICKETS

Na początku listopada w Pardon, To Tu wystąpi dziesięcioosobowy zespół który od lat przykuwa naszą uwagę swoim niebywałe dobrym funkowo / hiphopowo / soulowo jazzowym brzmieniem, bezpretensjonalnością i sztuką hipnotozowania publiczności. Ich występ na tegorocznym OFF Festival Katowice był dla nas tego dowodem.

Obecnie pracują nad nowym materiałem inspirowanym klasycznym funkowym brzmieniem spod znaku Steviego Wondera czy Sly’a Stone’a. W ramach przygotowań do kolejnych nagrań, zespół zajął się rearanżacją utworów z ich poprzednich plyt „Mango” i „Pulp” nadając im nieco bardziej organiczny wydźwięk. Efekt tych prac, jak i pierwsze wersje nowych utworów, zaprezentują u nas w Pardon, To Tu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi móc zaprosić naszych gości na koncert zespołu P.Unity.

Uwaga, na tym koncercie nie będzie miejsc siedzących.

➳ Wtorek, 05.11.2019 – g. 20:45
➳ Bilety: 39 PLN (przedsprzedaż) i 49 PLN (w dniu koncertu)
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Jędrzej Dudek – wokal
Maciej Sondij – gitara
Sara Jaroszyk – wokal
Weronika Grzesiewicz – wokal
Miłosz Oleniecki – klawisze
Rafał Dutkiewicz – perkusja
Adrian Manowski – bas
Michał Łuka – saksofon
Radek Nowak – trąbka
Witold Haliniak – puzon

Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, strony Going. oraz w “Pardon, To Tu” przy barze (bilety kolekcjonerskie). Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‘na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane.

P.Unity to dziesięcioosobowy, warszawski projekt osadzony w funkowej stylistyce. Zainspirowani działalnością artystów spod znaku Parliament / Funkadelic, mniej popowymi dokonaniami Prince’a czy koncertowym dorobkiem D’Angelo i Soultronics, muzycy chcą odczarować obraz funku rozumianego dziś często jako easy-listeningowe brzmienie rodem z dyskotek statków wycieczkowych.

Funk P.Unity to nie cekiny i brokatowe dzwony – to ukłon w stronę psychodelicznego oblicza George’a Clintona i brudnych brzmień Sly & The Family Stone, to bardziej nieuchwytny nastrój niż czysto techniczne określenie gatunkowe. Zespół buduje swoje brzmienie czerpiąc również z dorobku licznych spadkobierców funkowej stylistyki – od hiphopowych gigantów jak Snoop Dogg czy A Tribe Called Quest, przez neosoulową scenę spod znaku Soulquarians, po beatowych i elektronicznych innowatorów skupionych wokół labelu Brainfeeder. Nie brakuje też wpływów jazzu, na którym wychowała się spora część grupy.

P.Unity funkcjonuje w niemal niezmienionym składzie od 2014 roku. Zespół ma na koncie dobrze przyjętą EPkę „Mango” (2017), która otworzyła grupie drzwi na wiele polskich scen. Materiał dotarł również do legendy polskiego jazzu – Michała Urbaniaka, który zaprosił P.Unity do współpracy przy ostatnim albumie projektu Urbanator Days – „Beats & Pieces”. Na płytę trafiły dwa utwory zaaranżowane i nagrane przez zespół – „P.Lex” i „Wasabi Vibe” i zostały docenione przez polskie media.

Pierwszy album długogrający P.Unity – „Pulp” ukazał się jesienią 2018 roku nakładem U Know Me Records i został nominowany do Fryderyka. Mimo wciąż powiększającego się dorobku studyjnego grupa najpewniej czuje się w warunkach koncertowych. Zespół ma za sobą występy na większości ważnych polskich festiwali m.in. Opener, OFF, Spring Break, Up To Date czy Soundrive, został też świetnie przyjęty na koncertach klubowych w całej Polsce.