Premiera “Renety” – spotkanie z Barbarą Klicką. Wydawnictwo W.A.B. i Pardon, To Tu zapraszają!

Event details

  • Tuesday | 10.10.2023
  • 19:00
  • Aleja Armii Ludowej 14, 00-637 Warszawa

Jak wiele razy można zaczynać życie od początku? Najnowsza powieść laureatki Nagrody Literackiej Gdynia – Barbary Klickiej „Reneta” to poruszająca post apokaliptyczna powieść o zmęczeniu, ruchu i zastyganiu. O tym, że niektóre jabłka już rodzą się stare. Jesteśmy zaszczyceni, że jej premiera odbędzie się w Pardon, To Tu. Spotkanie z Barbarą Klicką poprowadzi krytyczka literacka (np. tygodnik Polityka), dziennikarka i pisarka Justyna Sobolewska.

▶ Data: Wtorek, 10.10.2023
▶ Rozpoczęcie spotkania: 19:00
▶ Wstęp wolny
▶ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Musiała wydarzyć się katastrofa, bo Mira wraca do miasta ze swojej przeszłości. Zamieszkuje w domu, którego ułamek należy do niej, reszta do jej ciotecznych sióstr, Anki i Róży. Nowa praca polega na przedzieraniu się przez hałdy na wpół zużytych tekstyliów, segregowaniu, decydowaniu o tym, co da się jeszcze uzdatnić, co należy zutylizować. Wciąż na nowo podejmowany przez Mirę wysiłek zapominania przeszłości, która ją tu doprowadziła, jest nieustannie niweczony przez jej pamięć.

Barbara Klicka – poetka i prozaiczka. Autorka między innymi książek same same, nice i Zdrój, który ukazał się nakładem wydawnictwa W.A.B. Laureatka Nagrody Poetyckiej Silesius i Nagrody Literackiej Gdynia. Redaktorka Dialogu Puzyny. Pracuje i mieszka w Warszawie.