Pisz z nami! Wydarzenie centralne Maratonu Pisania Listów 2021 – Amnesty International

Event details

  • 11.12.2021
  • 15:00
  • Aleja Armii Ludowej 14, 00-637 Warszawa
Maraton Pisania Listów ✍✌ to największa na świecie globalna akcja na rzecz praw człowieka, która zaczęła się… w Polsce, równo 20 lat temu.
Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi 👩‍🦳👩‍🦰👩‍🦱👳‍♀️👵👧 na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich.
Od 2️⃣3️⃣2️⃣6️⃣ napisanych listów w Polsce w roku 2001 do ponad 4,5 miliona akcji – listów, e-maili, smsów, twittów, podpisów – w ponad 100 krajach na całym świecie w roku 2020: jest co świętować! Przez 20 lat dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty udało się pomóc ponad 100 osobom: niesłusznie skazanym, prześladowanym, nękanym. Wiele więcej odzyskało poczucie bezpieczeństwa, godność i jest bliżej sprawiedliwości.
🔸 W tym roku wydarzenie centralne Amnesty International Polska odbędzie się w kawiarni Pardon to tu. Będziemy wspólnie pisać listy, posłuchamy także debaty “JAKIE LOSY CZEKAJĄ AKCJE NA RZECZ PRAW CZŁOWIEKA W SZKOŁACH?”. Wspólnie upomnimy się m.in. o Ciham: nastolatkę z Erytrei, pojmaną 8 lat temu podczas próby wyjazdu z kraju i odtąd zaginioną, o Imolaeyo, uwięzionego pod fałszywymi zarzutami za protest przeciw brutalności policji w Nigerii czy o Zhang Zhan, dziennikarkę z Chin, uwięzioną za rzeczowe informowanie o rozwoju epidemii.
Pisz z nami❗
Pamiętaj, że pisać listy możesz także z domu lub w innych miejscach organizujących maraton: https://maraton.amnesty.org.pl/. Pamiętaj także o środkach ostrożności: jeśli zdecydujesz się przyjść na jedno z wydarzeń, załóż maseczkę, utrzymuj odpowiedni dystans, skorzystaj z materiałów udostępnianych online. Wspólnie zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.