Olo Walicki Kaszebe 2

Event details

  • Monday | 13.07.2015
  • 20:30
  • 25 PLN
KUP BILET / BUY TICKETS

 

“Olo Walicki Kaszebe 2” to kontynuacja znanego projektu muzyka i kompozytora Ola Walickiego.

Jego wkład w pielęgnowanie i rozpowszechnianie kaszubskiej kultury jest niezmiernie ważny. Udowadnia on to nie tylko swoją muzyką, lecz również swoją postawą. Dlatego bardzo się cieszymy ze będziemy go po raz drugi u nas gościć, a to ze z projektem ‘Kaszebe 2’ tym bardziej nas raduje, bo część personelu – z właścicielem łącznie – pochodzi z Kaszub. 😉 Zapraszamy bardzo serdecznie!

 

• Olo Walicki Kaszebe 2 [PL]

• Poniedziałek, 13.07.2015, g. 20:30

• Bilety: 25 PLN

 

• Olo Walicki – bass, głos, dulcymer, piłkarzyki
• M. Bunio. S – głos, gitara, sample
• Piotr Pawlak – gitara
• Tomek Ziętek – trąbka, klawisze
• Kuba Staruszkiewicz – perkusja, automaty

 

/// » Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ – do wyczerpania zapasów. ///

 

Mocne gitarowe brzmienia, przebojowe melodie w połączeniu z wyrazistymi i prowokacyjnymi tekstami napisanymi przez siedmiu bezkompromisowych autorów, m.in. Dorotę Masłowską, Tymona Tymańskiego – to autorska wizja Kaszub, pięknych i strasznych.

Olo Walicki wprowadza nas w magiczny klimat niepowtarzalnej przyrody regionu, a jednocześnie w przewrotny sposób krytykuje współczesny wizerunek polskiej prowincji – zdominowanej „kulturą grilla”, niemieckimi samochodami o niskim podwoziu z wypływającą z nich muzyką disco polo. W dziewiczych borach i lasach rozbite butelki, plastik i wszechobecne śmieci.

 

» Olo Walicki

kontrabasista, kompozytor, producent. Urodził się w 1974 w Gdańsku. Twórca projektów OW Kaszebe, The Saintbox, Zespół Cieśni i Tańca. Gra muzykę improwizowaną, komponuje do spektakli teatralnych i do filmu. Związany ze środowiskiem trójmiejskich i warszawskich artystów sceny offowej. Realizuje spektakle i projekty z teatrami tańca.

Debiutował jako szesnastolatek grając w awangardowym zespole Niebieski Lotnik, z Jerzym Mazzollem i Jackiem Olterem. Uczestniczył w nurcie określanym jako scena yassowa i współpracował z jej twórcami, Tymonem Tymańskim, Mikołajem Trzaską, Tomaszem Gwincińskim. Przez wiele lat grał w zespołach Leszka Możdżera.

W latach 1996-2004 Walicki występował i nagrywał z Kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego. Współtworzył free-jazzowy Łoskot, a także popowo-alternatywną Szwagierkolaskę, grupę Oczi Cziorne i późny skład zespołu Miłość. Brał udział w nagraniu kilkudziesięciu różnorodnych stylistycznie albumów. Kilka autorskich projektów Walicki opublikował we własnym wydawnictwie (m.in. Metalla Pretiosa”, “Olo Walicki Kaszëbë”).

W ostatnich latach współpracuje z Andrzejem Sewerynem, Ingmarem Villqistem, Gabą Kulką, Maciem Morettim, Piotrem Pawlakiem, Kubą Staruszkiewiczem, Wojtkiem Mazolewskim, Warszawską Orkiestrą Rozrywkową, Teatrem Dada von Bzdülöw, Programem Drugim i Trzecim Polskiego Radia.

 

 

 

http://olowalicki.com/

unnamed-2