Event details
- 20.08.2017
- 20:00
- ul. Madalińskiego 10 / 16; 02-513 Warszawa - Mokotów (Nowy Teatr)
Od maja do końca września Pardon, To Tu obejmuje opiekę nad letnią klubokawiarnią i Świetlicą Nowego Teatru, gdzie organizujemy koncerty i od lipca bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci. Przez jeszcze 2 miesiące będziemy mieli zaszczyt zaprosić was na koncerty z pogranicza free jazzu, awangardy, popu, elektroniki etc. Na naszym dwunastym koncercie, który odbędzie się w niedziele, 20 sierpnia 2017 na warszawskim Mokotowie przy Nowym Teatrze wystąpi Olo Walicki Kaszebe II, czyli kontynuacja znanego projektu muzyka i kompozytora Ola Walickiego.
Mocne gitarowe brzmienia, przebojowe melodie w połączeniu z wyrazistymi i prowokacyjnymi tekstami napisanymi przez siedmiu bezkompromisowych autorów, m.in. Dorotę Masłowską, Tymona Tymańskiego – to autorska wizja Kaszub, pięknych i strasznych.
Olo Walicki wprowadza nas w magiczny klimat niepowtarzalnej przyrody regionu, a jednocześnie w przewrotny sposób krytykuje współczesny wizerunek polskiej prowincji – zdominowanej „kulturą grilla”, niemieckimi samochodami o niskim podwoziu z wypływającą z nich muzyką disco polo.
Będzie to ich dotychczas dopiero drugi koncert w 2017 r. i czujemy się zaszczyceni, że przyjeli nasze zaproszenie, aby wystąpić po prawie dwóch latach ponownie w Warszawie – własnie u nas. Zapraszamy goraco!
➳ Niedziela, 20.08.2017 – g. 20:00
➳ Bilety: 35 PLN (w dniu koncertu) i 29 PLN (przedsprzedaż)
➳ Adres: ul. Madalińskiego 10 / 16; 02-513 Warszawa – Mokotów
➳ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona.
• Olo Walicki – bass, głos, dulcymer, piłkarzyki
• M. Bunio. S – głos, gitara, sample
• Piotr Pawlak – gitara
• Tomek Ziętek – trąbka, klawisze
• Kuba Staruszkiewicz – perkusja, automaty
Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / strony Going. / przed koncertem (od godziny 19:00) ‘na bramce’ i w letnim “Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze” przy barze (kolekcjonerskie bilety).
OLO WALICKI KASZEBE II
To grupa muzyków i przyjaciół, którzy odważnie bawią się formą, estetyką i energią koncertowej odsłony materiału z najnowszej płyty, ciesząc się występami na żywo jak młodzi chłopcy.
Zespół tworzą: M.Bunio.S – wokalista kultowego Dick4Dick; Piotr Pawlak – gitarzysta znany z zespołów Kury, Łoskot czy Bielizna; Tomek Ziętek – trębacz i klawiszowiec LocoStar, Dick4Dick, Nosowskiej, a przed laty Pink Freud; Kuba Staruszkiewicz – perkusista w zespole Marii Peszek i Tomka Makowieckiego i ex-Pink Freud.
Autorem muzyki na płycie i śpiewającym basistą jest Olo Walicki. Współtwórca nurtu yassowego – Łoskotu, ostatniego składu Miłości oraz wielu zespołów jazzowych m.in z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim czy Mazzollem. Autor kultowej płyty OW KASZEBE z 2007 roku. Pomysłodawca projektu multimedialnego The Saintbox z Gabą Kulką. Pisze muzykę do filmu, pracuje z teatrami i tancerzami, a ostatnio debiutował jako autor spektaklu muzycznego “To be authentic, or not to be” – w którym wystąpił w duecie z Andrzejem Sewerynem.
Z recenzji płyty:
“(…) Na “Kaszebe 2” ten natłok gwiazd alternatywy, a co za tym idzie – przyniesionych przez nie pomysłów, zrodził niesamowicie intrygujący ferment. Do patentów znanych już z pierwszej płyty na “Kaszebe 2” Walicki i spółka dorzucają całą masę nowych elementów.
Od indierockowej psychodelii, przez synthpopową elektronikę, nowofalowy rock, po jazz rock, folk. To nieustająca galopada pomysłów, w których na przestrzeni jednej kompozycji można spodziewać się co najmniej kilku wolt stylistycznych, a mocno awangardowa, ambitna zwrotka spotkać się potrafi z pastiszowo potraktowanym, niepokojąco balansującym na granicy kiczu refrenem.
Czy gra bardziej serio, czy wpuszcza swoich słuchaczy w kanał, ekipie Walickiego wyraźne patronuje tu święta trójca w osobach Johna Zorna, Franka Zappy i Mike’a Pattona. A wszystko podkręcają teksty, w których usłyszeć można i życiowy lament młodego jazzowego muzyka autorstwa Tymona w “Kontrabasie”, i kapitalną stylizację na poezję wysoką w “Słone Przymorze” (wyśpiewaną na dodatek z pięknym, manierycznym przedniojęzykowym “ł”), która wyszła spod pióra Lopeza Mausere, i surrealistyczną opowieść Doroty Masłowskiej z “Lasu”: “Któregoś dnia, gdy będę miała czas, wezmę reklamówkę i posprzątam cały las. Wszystkie butelki po hoop coli, chusteczki higieniczne, stare gacie, pralki, lodówki, reaktory atomowe, obcięte głowy, puszki po mielonce i rozbite samoloty”.
To nie jest płyta nagrana dla przyjemności masowego odbiorcy. Kontakt z “Kaszebe 2” to raczej wyzwanie. A żeby ogarnąć wszystko, co dzieje się w tym materiale – jak mówi tekst “Lasu” – “przyda się większy worek”.” – Robert Sankowski, „Gazeta Wyborcza”
Organizator: Pardon, To Tu
Współorganizator: Nowy Teatr