“Nic drobniej nie będzie” – spotkanie z Marcinem Wichą w Pardon, To Tu

Event details

  • 28.09.2022
  • 19:00
  • Aleja Armii Ludowej 14, 00-637 Warszawa
“Nic drobniej nie będzie” Marcina Wichy to kronika wydarzeń. Sprawozdanie z ostatnich paru lat. O zniczach w kształcie Polski i wojnie z dynią. Ale także o żółwiach, klamkach, hotelach, wizytach u krewnych i wielu innych rzeczach. Jesteśmy zaszczyceni, że na spotkanie z panem Marcinem Wichą możemy zaprosić do Pardon, To Tu, tym bardziej, że będzie to pierwsze wspólne zorganizowane wraz z wydawnictwem Karakter, które uwielbiamy! Rozmowę poprowadzi pani Magdalena Kicińska, m.in. redaktorka naczelna “Pisma. Magazynu Opinii”. Serdecznie zapraszamy!

➳ Środa, 28.09.2022 – g. 19:00
➳ Wstęp Wolny
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Marcin Wicha. Urodził się w 1972 roku w Warszawie. Grafik. Projektował (i projektuje) okładki, plakaty i znaki graficzne. Jego teksty ukazywały się między innymi w „Autoportrecie”, „Literaturze na Świecie” i „Tygodniku Powszechnym”. Przez kilka lat publikował cotygodniowe rysunkowe komentarze w „Tygodniku Powszechnym”. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą” i „Charakterami”. Wydał kilka książek dla dzieci. Laureat Paszportu POLITYKI, Zdobywca Nagrody Literackiej “Nike” oraz Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za książkę “Rzeczy, których nie wyrzuciłem”.

„Nic drobniej nie będzie” to kronika wydarzeń. Sprawozdanie z ostatnich paru lat. Jest tu mowa o rzeczach, które działy się tymczasem i mimochodem. Drobiazgach zwiastujących koniec epoki. O zniczach w kształcie Polski i wojnie z dynią. Ale także o żółwiach, klamkach, hotelach i wizytach u krewnych. O kubełku na zmieszane, emotikonach, przedwojennej złotówce, strategiach oporu, glinianych gwizdkach. O dorastaniu dzieci. O wspomnieniach. I o tym, jak przetrwać tournée literackie. Jest też o prawdziwych wojnach, prawdziwych lękach, nadciągającej przemocy. Czasami poetycki język i humor dają na chwilę odpór brutalności świata.
Na książkę składają się felietony, które Marcin Wicha publikował w latach 2017-2021 na łamach magazynu „Pismo” oraz nowe teksty.