Mikołaj Trzaska Solo [PL]

Event details

  • 20.04.2016
  • 20:30
  • 25 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

Niedawno temu świętował swoje 50. urodziny i ukazała się w Kilogram Records jego pierwsza, solowa płyta pt. “Delta Tree”.

Czujemy się zaszczyceni ze po długim czasie ponownie będziemy gościć w ‘Pardon, To Tu’ wyjątkowego muzyka, saksofonistę Mikołaja Trzaske, który zaprezentuje naszej publiczności materiał ze swojej pierwszej płyty solowej. Zapraszamy bardzo serdecznie! PS.: 10 dni później odbędzie się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego ‘Miedzynarodowy Dzien Jazzu’ z udziałem Mikołaja Trzaski. Zakupione bilety (internetowe i kartonikowe) na jego solowy koncert w ‘Pardon, To Tu’ upoważniają do kupna zniżkowego biletu w cenie 20 PLN (zamiast 35 PLN) dnia 30.04.2016. PPS.: Po koncertach zapraszamy wspólnie z Dwójka – Program 2 Polskiego Radia na “afterparty” do ‘Pardon, To Tu’.

 

▶ Mikołaj Trzaska Solo
▶ Środa, 20.04.2016, g. 20:30
▶ Bilety: 25 PLN

▂ Mikołaj Trzaska – saksofon

 

▌Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem (od godziny 19:00) ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów. ▌

“Delta Tree”. Tytuł ten oznacza drzewo, które składa się z pnia i gałęzi. Jest miejscem, w którym rzeka rozłożyście spotyka się morzem. To kilkanaście krótkich, kompozycji, opowieści o stanach umysłu, radości i mroku.

 

▌Mikołaj Trzaska

urodzony w Gdańsku w 1966 roku, saksofonista i klarnecista basowy. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu – legendarnej Miłości oraz liderem Łoskotu. Gdy impet yassu wygasł, stał się jedną z czołowych postacią polskiej sceny improwizowanej. Realizuje się na gruncie free jazzu i muzyki improwizowanej.

Jest liderem, międzynarodowego tria Volumen i kwartetu klarnetowego Ircha, członkiem Shofar – wykonującego muzykę żydowską, Resonance – tentetu Kena Vandermarka oraz tria Riverloam, współtworzonego z brytyjskimi muzykami: Markiem Sandersem i Olie Bricem.

Współpracuje z tuzami światowej wolnej improwizacji m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermarkiem, Peterem Friisem Nielsenem, Stevem Swellem, Timem Daisy, Claytonem Thomasem, Markiem Tokarem, Magnusem Broo, Peterem Ole Jorgensenem, Per-Ake Holmlander, Davem Rempisem.

Jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (na stałe współpracuje z Wojciechem Smarzowskim) oraz tworzy projekt muzyczno-literacki z Andrzejem Stasiukiem.
Oto co na temat “Delta tree” mówi Trzaska:

“Po wielu latach wewnętrznych wahań i wątpliwości, poczułem, że nadszedł czas, aby wejść do studia i nagrać materiał na swoją pierwszą, solową płytę. Solo czyli sam na sam z saksofonem altowym, klarnetem basowym i saksofonem barytonowym,. Zupełnie sam, bez wsparcia moich przyjaciół – muzyków, którzy zawsze mi do tej pory towarzyszyli na scenie. Nadszedł czas, kiedy nazbierało się we mnie dużo historii do opowiedzenia, wiele doświadczeń do przekazania. Myślę, że wyrósł ze mnie dźwięk, poważny głos, którym chciałem wypowiedzieć się na tej płycie. Po nagraniach uznałem, że powstał materiał bardzo spójny, osobisty, wyrastający z jazzowej improwizacji i szeroko rozumianej tradycji muzyki żydowskiej. Na tej płycie nie chciałem być wirtuozem saksofonu, nie chciałem się podobać, nie pragnąłem dawać gotowych odpowiedzi.” – Mikołaj Trzaska

http://www.trzaska.art.pl/

 

▶ Patronaty Medialne

Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
Jazzarium.pl
PopUpMusic.pl
JazzSoul.pl
Instytut Improwizacji
JazzPRESS
musicNOW
Uwolnij Muzyke
FYH
5kilo kultury
Kultura dla Studenta SGH
Warszawski Serwis Kulturalny
UW/AŻAJ
Radio Aktywne
Warsaw Insider
Polish Jazz
Glissando