Event details
- 14.05.2017
- 20:00
- ul. Madalińskiego 10 / 16; 02-513 Warszawa - Mokotów (Nowy Teatr)
Od maja do końca września Pardon, To Tu obejmie opiekę nad letnią klubokawiarnią i Świetlicą Nowego Teatru, gdzie będziemy organizować koncerty i bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci. Przez 5 miesięcy będziemy mieli zaszczyt zaprosić was na koncerty z pogranicza free jazzu, awangardy, popu, elektroniki etc. Czas ogłosić nasz drugi koncert, który odbędzie się w niedziele, 14 maja 2017 na warszawskim Mokotowie:
Mikołaj Trzaska, ikona jazzowej awangardy w Polsce i Jacek Mazurkiewicz, kontrabasista i kompozytor, w sierpniu 2015 roku w ostępach kaszubskich lasów, nieopodal wioski Wdzydze Kiszewskie nagrali wydaną w Multikulti Project płytę “Nightly Forester”, która jest wyrazem nieposkromionej wyobraźni, aktem autonomicznej kreacji dwóch znakomitych artystów. Cieszymy się, że po raz pierwszy będziemy ich gościć wspólnie na naszej tymczasowej scenie przy Nowym Teatrze. Zapraszamy!
➳ Niedziela, 14.05.2017 – g. 20:00
➳ Bilety: 35 PLN (w dniu koncertu) i 29 PLN (w przedsprzedaży)
➳ Adres: ul. Madalińskiego 10 / 16; 02-513 Warszawa – Mokotów
Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, strony Going. / lub przed koncertem (od godziny 19:00) ‘na bramce’ i od 03.05.2017 w letnim “Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze” przy barze (kolekcjonerskie bilety)
➳ Ilość miejsc siedzących jest ograniczona.
Wielki polski dyrygent Leopold Stokowski, powiedział kiedyś, że “jazz jest najbardziej zdumiewającym zjawiskiem w całej historii muzyki światowej”. Można zaryzykować twierdzenie, że jazz jest także najbardziej naturalną formą wypowiedzi artystycznej w przestrzeni muzyki. Oczywiście, jeśli uznamy, że fundamentem tej formy wypowiedzi jest wolna improwizacja.
Na “Nightly Forester” muzycy pogłębiają swoje poszukiwania w obszarze improwizacji. Znaczną część płyty wypełniają improwizacje bazujące na sonorystycznych i instrumentalnych dialogach, a pojawiające się melodyczne motywy są raczej wynikiem improwizacji a nie jej źródłem. Jest to drugi album muzyków po limitowanym do 56 egzemplarzy analogowym krążku “RUNO” wydanym nakładem AltanovaPress.
MIKOŁAJ TRZASKA – saksofonista, klarnecista basowy, kompozytor. Był członkiem założycielem znanej grupy Miłość, która jest uznawana za jeden z najważniejszych zespołów na ówczesnej scenie yassowej. Nagrał z Miłością pięć albumów, w tym dwa wspólnie z Lesterem Bowiem. W 1993 roku Trzaska założył własny zespół Łoskot, a w 1995 nagrał pierwszą płytę solową Cześć, cześć, cześć.
W 2000 roku założył wraz z żoną Aleksandrą wydawnictwo Kilogram Records. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku jego twórczość zwróciła się ku tradycyjnej muzyce żydowskiej (klezmer), co zostało po części wywołane faktem, iż Trzaska ma żydowskie korzenie. Wyrazem tego są wydawnictwa założonych przez niego zespołów Ircha i Shofar.
Z Trzaską współpracowało wiele wybitnych postaci sceny muzycznej i nie tylko, w tym m.in.: Jurij Andruchowycz, Tymon Tymański, Leszek Możdżer, Peter Brötzmann, Marcin Bartłomiej Oleś, Tomasz Stańko, Lester Bowie, Ken Vandermark, Joe McPhee, Fisz i Emade. Często współpracuje z reżyserem Wojciechem Smarzowskim, nagrał muzykę do jego filmów Pod Mocnym Aniołem, Drogówka, Róża, Dom zły oraz Wołyń.
JACEK MAZURKIEWICZ – kontrabasista, kompozytor. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (3FoNIA, Modular String Trio, Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego). Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe i muzyczne.
Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami: Daniel Levin, Rob Brown, Giridhar Udupa, Mikołaj Trzaska, Andrzej Przybielski, Patryk Zakrocki, Tomasz Dąbrowski, Andrew Drury, Michael Zerang, Pulsarus, Słoma, StanisławSoyka, Jerzy Mazzoll, Limboski, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu.
Organizator: Pardon, To Tu
Współorganizator: Nowy Teatr