Mika Vainio (Pan Sonic / Ø) [FI]

Event details

  • Tuesday | 10.05.2016
  • 20:30
  • 45 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

Należy do grona najważniejszych muzyków eksperymentalnych.

Członek legendarnego Pan Sonic, występujący pod pseudonimami Ø i Philus jest znany z niezwykłego analogowego ciepła i elektronicznej surowości, które emanują z jego nagrań. Czy są to abstrakcyjne kompozycje, czy też minimalne awangardowe techno, artysta zawsze potrafi nadać im swoje osobiste piętno unikalnego, pełnego fizyczności brzmienia. Zapraszamy na jedyny koncert w Polsce wyjątkowego 52-letniego artysty Mika Vainio.

Mika Vainio
Wtorek, 10.05.2016, g. 20:30
Bilety: 45 PLN

Mika Vainio – elektronika

❍ Biogram

Zanim dał się poznać jako członek znanego na całym świecie duetu Pan Sonic specjalizującego się w minimalnych brzmieniach, artysta był muzykiem w wielu czołowych projektach i formacjach z pionierskich czasów fińskiej sceny industrialnej i noise’owej.

Obecnie mieszkający w Oslo występuje solowo pod własnym nazwiskiem lub pod scenicznym aliasem Ø. Jego płyty ukazały się nakładem takich prestiżowych wytwórni jak Mego, Touch, Wavetrap czy Sähkö. Sam był producentem nagrań takich reprezentantów światowej sceny jak Alan Vega z Suicide, Keiji Haino, Stephen O’Malley, Chicks on Speed, John Duncan, Bruce Gilbert, Merzbow, Alva Noto i wielu innych.

www.mikavainio.com

❍ Bilety

są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem (od godziny 19:00) ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów.

❍ Patrony Medialne

Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
PopUpMusic.pl
Jazzarium.pl
Glissando
Instytut Improwizacji
Warsaw Insider
musicNOW
Radio Aktywne
FYH
5kilo kultury
Kultura dla Studenta SGH
Warszawski Serwis Kulturalny
UW/AŻAJ
Uwolnij Muzyke
JazzPRESS
Polish Jazz
JazzSoul.pl