Michael Chapman • Mike Cooper

Event details

  • Tuesday | 21.07.2015
  • 20:30
  • 30 PLN
KUP BILET / BUY TICKETS

 

Znają się od lat 60-tych. Oboje są legendarnymi gitarzystami i singer-songwriterami brytyjskiej sceny muzycznej.

Jeden wyróżnia się innowatorskim graniem na gitarze slide i swoim eksperymentalno-folkowo-country-bluesowym i zarówno free-jazzowym, ambientowym dorobkiem muzycznym, a drugi swoim nietuzinkowym stylem grania na gitarze akustycznej, świetnymi płytami ‘Wrecked Again’ i ‘Rainmaker’, na których słychać jego wyjątkowy talent łączenia emocjonalnych kompozycji ze świetnymi instrumentalnymi pasażami.

Jest to dla nas wielki zaszczyt, ze po prawie dwóch latach starań możemy naszych gości zaprosić na ten pod każdym względem wyjątkowy wieczór z dwoma jedynymi i pierwszymi koncertami w Polsce wybitnych muzyków Mike Cooper i Michael Chapman, którzy nie widzieli siebie od paru lat. Zapraszamy bardzo serdecznie!

 

• Michael Chapman [UK] • Mike Cooper [UK]

• Wtorek, 21.07.2015, g. 20:30

• Bilety: 30 PLN

 

• Michael Chapman – gitara, wokal
• Mike Cooper – gitara, wokal, elektronika

 

/// » Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ – do wyczerpania zapasów. ///

 

» Mike Cooper

urodził się w Reading w Wielkiej Brytanii w 1942 roku – obecnie mieszka w Rzymie a przez ostatnie 45 lat podróżował, badał, przesuwając granice swojej muzyki. Jest gitarzysta i kompozytorem i zarówno twórcą filmowym, artystą wizualnym, który komponuje i wykonuje na żywo współczesną muzykę do niemych filmów. Do tej pory wydał około 60 albumów. Jeden z jego ostatnich krążków to ‘Cantos de Lisboa’ z Steve Gunn.

We wczesnych latach 60-tych, Mick Jagger zaprosił Mike’a Cooper’a do współpracy, zespół w którym miałby grać to Rolling Stones, ale Cooper miał inna muzyczną wizję, bardziej interesowały go blues, folk, pop, progressive jazz, coś co odnajdujemy w jego piosenkach od 50 lat.

http://www.cooparia.com/welcome/biography/

 

» Michael Chapman

Głos i gitarę Michaela Chapmana po raz pierwszy można było usłyszeć na British Folk Circuit w 1967. Grając klimatyczny, autobiograficzny materiał zdobył opinię intensywności i innowacyjności. Jego pierwszy album „Rainmaker” wyprodukował Gus Dugeon znany ze współpracy z Davidem Bowie i Eltonem Johnem. W swojej karierze wydawał albumy w legendarnych wytwórniach takich jak Harvest czy Decca. Ostatnio tez współpracował z Thurston Moore z zespołu Sonic Youth.

Na jego stronie można przeczytać: “I had an art college education and on a rainy night in 1966 I went into a pub in Cornwall, but I couldn’t afford to pay to go in. So I said, I’ll tell you what, I don’t want to stay outside in the rain, I’ll play guitar for half an hour for you. They offered me a job for the rest of the summer and I’ve been at it ever since.”

http://www.michaelchapman.co.uk/