Lulla La Polaca – premiera książki i spotkanie. Prowadzenie Sylwia Chutnik.

Event details

  • 08.04.2024
  • 19:00
  • Aleja Armii Ludowej 14, 00-637 Warszawa

Najstarsza polska drag queen, która żadnej sceny się nie boi. Z tą samą lekkością, wdziękiem i elegancją występuje w queerowych klubach, teledyskach Ralpha Kamińskiego oraz Miousha, reklamach znanych marek i na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie. Kocha ludzi, bankiety i festiwale. Od ponad dekady jej wrażliwość, temperament oraz kolorowe kreacje zachwycają publiczność i inspirują artystów. W 2022 roku Bogna Kowalczyk zrealizowała wzruszający film dokumentalny o Lulli zatytułowany “Boylesque”. Jesteśmy szczęśliwi, że wraz z wydawnictwem Znak Literanova możemy zaprosić Państwa na wyjątkowe spotkanie, jakim jest premiera książki “Lulla la Polaca. Żyć to ja potrafię”, czyli Andrzej Szwan w rozmowie z autorem książki Wiktorem Krajewskim, które to spotkanie poprowadzi Sylwia Chutnik.

▶ Data: Poniedziałek, 8.4.2024
▶ Rozpoczęcie spotkania: 19:00
▶ Wstęp wolny
▶ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

„Wiecie co? Nie zasługujemy na Lullę. Na to kosmiczne zjawisko, brokatowy skarb i bezpretensjonalną królową dragu, która nie boi się trudnych tematów. Przybliża nie tylko własną historię, ale też mało dotąd znaną queerową twarz PRL-u. Od Lulli możemy nauczyć się czerpać radość na przekór wszystkiemu i patrzeć na świat z przymrużeniem oka. Jestem wdzięczna, że mogłam poznać tak dobrą, ciepłą osobę”.
SYLWIA CHUTNIK

„Lulla to jedna z najbardziej inspirujących osób, jakie było mi dane poznać, a jej życie przypomina pełen niesamowitych przygód film. Ta książka dowodzi, że w życiu nigdy nie jest za późno na miłość i spełnianie marzeń. Uczy nas, by żyć pełnią życia”.
RALPH KAMINSKI

Lulla stwarza światy nieprawdopodobne. Kamp, queer i drag – wszystko tu jest! Ta książka po prostu musiała powstać.
REMIGIUSZ RYZIŃSKI