Lomi Lomi [PL]

Event details

  • Tuesday | 19.04.2016
  • 20:30
  • 25 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

Ich zeszłoroczna płyta pt. “Heroizm woli” (Wydawnictwo Lado ABC) to według wielu krytyków muzycznych jedno z najciekawszych wydawnictw 2015 r. na polskiej scenie muzycznej.

Lomi Lomi to muzycy, kompozytorzy i wynalazcy instrumentów tworzący nowy, jedyny w swoim rodzaju amalgamat. Utwory ich są w większości utrzymane w piosenkowym, psychodelicznym i jeśli nie w dosłownym, to podskórnie tanecznym charakterze. Trzeba przyjść, posłuchać, nie da się opowiedzieć. Zapraszamy bardzo serdecznie!

▶ Lomi Lomi
▶ Wtorek, 19.04.2016, g. 20:30
▶ Bilety: 25 PLN

▌Lomi Lomi:

▂ Piotr Domagalski – instrumenty klawiszowe, wokal
▂ Mateusz Szemraj – cymbały
▂ Krzysztof Cybulski – gitara basowa, wokal
▂ Artur Lipinski – perkusja, wokal

▌Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl/ lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów. ▌

▶ Recenzje:

“Taneczna muzyka eksperymentalna i nowoczesna muzyka dawna. Lomi Lomi klei niesklejalne: psychodelię, melodyjną lekkość i odrobinę nerdowości (te cymbały!). A wszystko to z luzem, absurdem i totalnie przekonującą blazą”- Radek Soćko (TegoSlucham.pl)

“Trochę jak słuchowisko nadającego nocą niszowego radia, jak ścieżka dźwiękowa do starego filmu, jak muzyka z pogrzebu, na którym organista lekko przesadził z nielegalnymi substancjami psychotropowymi” – Łukasz Kamiński (Gazeta Wyborcza)

“Kompozycje Lomi Lomi wymykają się kategoryzacji. Można fantazjować o etnicznych inspiracjach, choćby muzyką klezmerską, czy wariacji na temat soundtracku do kolejnej ekranizacji Baśni z tysiąca i jednej nocy. Można szukać gdzieś w tradycji psychodelii lat 60., ale też trójmiejskiej alternatywy przełomu lat 90. i 00. Rozbrykana czwórka zdaje się nie mieć żadnych hamulców – ktoś podrzuci nowy trop, a cała reszta podąża nową ścieżką rozradowana jak psocące dzieci” Marceli Frączek (WAFP!)

“Heroizm woli to jedna z moich ulubionych polskich płyt tego roku – zaskakująca brzmieniem i formą, piosenkowa i abstrakcyjna, pełna frajdy ale daleka od banału.” Piotr Lewandowski (PopUpMusic.pl)

 

▶ Patronaty Medialne

Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
Jazzarium.pl
PopUpMusic.pl
JazzSoul.pl
Instytut Improwizacji
JazzPRESS
musicNOW
Uwolnij Muzyke
FYH
5kilo kultury
Kultura dla Studenta SGH
Warszawski Serwis Kulturalny
UW/AŻAJ
Radio Aktywne
Warsaw Insider
Polish Jazz
Glissando