LAM [PL] (Zimpel / Dys / Zemler)

Event details

  • Wednesday | 27.05.2015
  • 20:30
  • 25 PLN
KUP BILET / BUY TICKETS

 

Czujemy się zaszczyceni, ze właśnie w ‘Pardon, To Tu’ usłyszymy premierowo nowy projekt Wacława Zimpla pt. ‘LAM’.

Wacław Zimpel jest jednym z najlepszych klarnecistów młodego pokolenia światowej sceny jazzowej, a jego nowe trio stworzą niemniej utalentowani Krzysztof Dys na fortepianie i Hubert Zemler na perkusji. LAM czerpie inspiracje z muzyki amerykańskich minimalistów m.in. La Monte Younga, Terry Riley czy Steve’a Reicha. W powtarzalności i oszczędności w środkach wyrazu zespół znajduje receptę na nieuchwytność trwania. Zapraszamy bardzo serdecznie!!

 

• LAM [PL]

• Środa, 27.05.2015, g. 20:30

• Bilety: 25 PLN

 

• Wacław Zimpel – klarnety
• Krzysztof Dys – piano
• Hubert Zemler – perkusja

 

/// » Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ – do wyczerpania zapasów. ///

 

• Wacław Zimpel

klasycznie wykształcony klarnecista i kompozytor. Zimpel największe inspiracje czerpie z sakralnej i rytualnej muzyki różnych kultur. W swoich kompozycjach często odnosi się do dawnych kompozytorów tworząc swoiste, współczesne polemiki lub komentarze muzycznych tradycji.

Jest liderem polsko-niemieckiego Wacław Zimpel Quartet, hindusko-polskiej formacji Saagara, osadzonej w tradycji muzyki karnatyckiej oraz warszawskiego nonetu ‘To Tu Orchestra’. Współtworzy Resonance, orkiestrę Kena Vandermarka.

Współpracuje również z: Hamidem Drakiem, Joe McPhee, Evanem Ziporynem, Mikołajem Trzaską, Michaelem Zerangiem, Klausem Kugelem, Christianem Ramondem, Ghiridarem Udupą, Stevem Swellem, Bobbym Few, Markiem Tokarem czy Perrym Robinsonem.

Jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Poznania oraz Medalu Młodej Sztuki przyznawanej przez Głos Wielkopolski. Był również nominowany do Paszportu Polityki 2014 w kategorii „Muzyka Popularna”

 

• Krzysztof Dys

klasycznie wykształcony pianista i improwizator. Jest muzykiem wyjątkowo wyczulonym na barwę i schematy rytmiczne, dzięki czemu tworzy swój, niepowtarzalny język improwizatorski. W jego muzyce można wyczuć silne inspiracje muzyką Aleksandra Skriabina i Siergieja Prokofieva.

Współtworzy kwartet jazzowy Soundcheck, a od 2014 roku trio z Andrzejem Święsem i Krzysztofem Szmańdą, którego jest liderem. Współpracował m.in. z: Maciejem Kocińskim, Maciejem Fortuną, Jerzym Milianem, Mikołajem Trzaską, Lee Konitzem, Evanem Ziporynem, Theo Jörgensmannem.

Wykłada na Poznańskiej Akademii Muzycznej.

 

• Hubert Zemler

perkusista, kompozytor i improwizator z klasycznym wykształceniem. Z niezwykłym wyczuciem sięga po różnorodne formy rytmiczne, przez co doskonale odnajduje się w wielu stylach muzycznych. Zemler w swoich projektach korzysta z rozbudowanego instrumentarium. Gra on m.in. na metalofonie, balafonie (afrykańska marimba), gongach i wielu innych instrumentach perkusyjnych z różnych części świata.

Współtworzy kilka ważnych, warszawskich zespołów sceny niezależnej między innymi „Piętnastka” – wraz z Piotrem Kurkiem, „Slalom” – z Bartoszem Weberem i Bartłomiejem Tycińskim czy Shy Albatross – wspólny projekt Raphaela Rogińskiego i Natalii Przybysz.

Współpracuje m.in. z : Kwadrofonikiem, Pawłem Szamburskim, Patrykiem Zakrockim, Evanem Ziporinem, Felixem Kubinem, Natalią Przybysz, Agusti Fernandezem, teatrem tańca Dada von Bzdulow.

W 2009 roku zdobył brązowy medal na międzynarodowej Delfiadzie (olimpiadzie artystów) w Korei, w kategorii perkusja solo. Koncertował w całej Europie, w Stanach Zjednoczonych, w Turcji, na Bliskim Wschodzie oraz w Korei i Japonii.

LAMFB