Koncert “Mikrokolektyw [PL] & Noël Akchoté [FR]”

Event details

  • Tuesday | 20.01.2015
  • 20:30
KUP BILET / BUY TICKETS

 

Trzeci styczniowy koncert w ‘Pardon, To Tu’ będzie szczególny: Będziemy po raz pierwszy gościć – cieszące się międzynarodowym uznaniem polskie duo Mikrokolektyw oraz francuskiego gitarzystę i improwizatora Noël Akchoté Guitarist. Zapraszamy!

Bilety: 25 PLN
Bilety można nabyć online (www.pardontotu.pl) / przy barze / ‘na bramce’

• Artur Majewski – trumpet
• Noël Akchoté – electric guitar
• Kuba Suchar – drums

Link do wydarzenia na Facebook:
https://www.facebook.com/events/643479379097346/

Mikrokolektyw powraca ze swoimi przekraczającymi granice dźwiękowymi eskapadami – pochłaniającą atmosferą, improwizacją jazzową i rytmicznymi interakcjami – do ich charakterystycznego, rozpoznawalnego brzmienia, natomiast francuski gitarzysta i improwizator Noël Akchoté to niebywale kompetentna i aktywna osoba. Nagrał sporo muzyki w różnych stylach, pisze o muzyce dla austriackiego czasopisma Skug, jest właścicielem wytwórni płytowej, członkiem wielu różnych formacji i bierze udział w licznych projektach.

Po udanych trasach koncertowych (europejskiej i amerykańskiej) Mikrokolektyw wrócił do studia i uraczył nas albumem ‘Absent Minded’, stanowiącym kolejny krok w ewolucji jazzu. Energetyczny, lecz i introspektywny zbiór niezwykle różnorodnych pomysłów, które prowadzą słuchacza od wciskających w fotel improwizacji po muzykę z kolejki górskiej i… jeszcze dalej. Mikrokolektyw odsłania oblicze jazzu, którego paleta brzmieniowa jest zróżnicowana i wymagająca, ale i zdumiewająco piękna. To zacierająca granice wyprawa w sferę emocji, która jest możliwa gdy mówimy w wielu językach.


Noël Akchoté

urodzony w Paryżu 7.12.1968, zaczął grać na gitarze w wieku ośmiu lat. Niewiele później poznał i uczył się u takich artystów jak Tal Farlow, Barney Wilen, Chet Baker, Philip Catherine, John Abercrombie. We wczesnych latach 90. zaczął wykraczać poza jazz, grając więcej muzyki improwizowanej i eksperymentalnej.

Grał w grupach takich muzyków jak Henri Texier, Louis Sclavis, Daniel Humair, Jacques Thollot, Sam Rivers, jak również Derek Bailey, Eugene Chadbourne, Marc Ribot, Fred Frith, Evan Parker, Lol Coxhill, Tim Berne czy George Lewis.
Współpracował z Davidem Grubbsem, Lucem Ferrari, Davidem Sylvianem, Jimem G. Thirlwellem, Max Nagl’s Big Four, Jean-Francois Pauvrosem czy Dylan Carlson’s Earth.

W 1996 roku założył wraz z Quentinem Rolletem wydawnictwo Rectangle. W tym samym czasie nagrał dla monachijskiej wytwórni Winter & Winter serię Audio Films, sięgającą do bogatych tradycji kabaretu i piosenki (Au Bordel, Cabaret Modern, Toi-M.me… , w których udział wzięli m.in. Red, Jean-Louis Costes, Han Bennink, Steve Beresford, Sasha Andr.s, John Giorno czy Kevin Blechdom), jak również unikalne reinterpretacje muzyki Sonny’ego Sharrocka (Sonny II) i Kylie Minogue (So Lucky).

Pracował także przy produkcjach filmowych jako aktor, autor ścieżki dźwiękowej lub kierownik muzyczny (z twórcami takimi jak Thierry Jousse, Michael Lonsdale, Claire Denis, Lio …). Jest też starszym bratem artysty nurtu electro SebastiAna (Ed Banger, Daft Punk). W 2011 podpisał umowę o wyłącznej dystrybucji z Believe Digital (Worldwide Downloads), wydając od tamtej pory ponad setkę rzadkich nagrań na żywo oraz niepublikowane wcześniej albumy studyjne, z których powstał obszerny dział muzyki renesansowej i barokowej.

www.noelakchote.org
www.mikrokolektyw.com