Jards Macalé – Brazylijska Legenda Pierwszy Raz w Polsce

Event details

  • 11.03.2024
  • 20:30
  • Aleja Armii Ludowej 14, Warszawa

Urodzony jako Jards Anet da Silva, a nazywany Macalé – bez cienia wątpliwości, jedno z największych nazwisk muzyki brazylijskiej. Muzyczna kariera 80-letniego Jards Macale skrzyżowała ścieżki z wieloma innymi, którzy ukształtowali muzykę w Brazylii, jak np. Gal Costa, Caetano Veloso, Maria Bethânia, Gilberto Gil, Vinicius de Morais, Tom Jobim, João Donato, Criolo czy Kiko Dinucci. Jego twórczość wpłynęła na rozwój i ewolucję brazylijskiej muzyki, a on sam jest ceniony za oryginalność i eksperymentalne podejście do tworzenia utworów.

Jesteśmy zaszczyceni i podekscytowani, że na pierwszym i jedynym jak dotychczas koncercie w Polsce, w Pardon, To Tu wystąpi wraz z zespołem Jards Macalé, który na koncercie złoży porywający hołd swojemu debiutanckiemu solowemu albumowi, przełomowemu arcydziełu wydanego w 1972 roku. Zapraszamy bardzo serdecznie!

🔸 Informacje:

Data: Poniedziałek, 11.03.2024
Wejście na koncert: 19:00
Rozpoczęcie koncertu: 20:30
Bilety: 89 zł (przedsprzedaż) / 99 zł (w dniu koncertu)
Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

🔸 Miejsca Siedzące:

▪ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

🔸 Bilety:

▪ Nasza strona internetowa: https://pardontotu.pl/programme
▪ Stacjonarnie u nas przy barze (bilety kolekcjonerskie)
▪ Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‘na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane

🔸 Skład:

▪ Jards Macalé – wokal, gitara
▪ Guilherme Held – gitara
▪ Paulo Emmery – bass
▪ Thomas Harres – perkusja

🔸 Jards Macalé:

Prawie nieznany bohater, który choć nie cieszy się masowym uznaniem wielu swoich rówieśników, jest niekwestionowanym filarem muzyki tworzonej po drugiej stronie Atlantyku. Rewolucyjny, wizjonerski, nowoczesny – jest wiele przymiotników, których możemy użyć, aby opisać tego muzyka i kompozytora.

Twórczość Jardsa to prawdziwy skarb, który przekracza gatunki i pokolenia. Współpraca z Galem Costą jest z pewnością najważniejszą w jego karierze. Vapor Barato, Mal Secreto, Anjo Avesso, Plusars e Quasars, Hotel das Estrelas i Profana to tylko niektóre z piosenek Macalé, które zostały uwiecznione pięknem i siłą głosu Gal Costy. Towarzyszył jej także w trasach koncertowych, na płytach oraz w legendarnym programie „Meu nome é Gal”.

Jego solowy debiut miał miejsce w 1972 roku albumem o tym samym tytule. “Jards Macalé” to arcydzieło, innowacyjne i wymagające, które połączyło ducha samby i bossa novy z ognistą esencją rocka, klasycznymi harmoniami i improwizacyjnym duchem jazzu. Z biegiem lat ta kultowa płyta została odkryta i doceniona przez nowe pokolenie, co dało jej nową siłę.

W 2022 roku, w 50. rocznicę tego albumu, w ramach uczczenia i hołdu Jards powraca do tego dzieła podczas koncertu, który będzie podobny do jego własnego dzieła: nieposkromiony i niezapomniany.

🔸 Zapisz się do naszego newslettera:

http://eepurl.com/g7wmaf

🔸 Pardon, To Tu

https://pardontotu.pl/
https://www.instagram.com/pardontotu/
https://twitter.com/PardonToTu
https://www.tiktok.com/@pardontotu
https://www.facebook.com/pardontotu
https://www.threads.net/@pardontotu