James Brandon Lewis Trio [US]

Event details

  • Tuesday | 18.10.2022
  • 20:30
  • Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
KUP BILET / BUY TICKETS

 

Jest on od lat jednym z najjaśniejszych punktów jazzowej sceny i tytanem saksofonu tenorowego. Free jazz czy jazz tradycyjny, swoim wybitnym gęstym graniem i spektakularnym brzmieniem jest współcześnie jednym z najważniejszych zaciekłych strażników każdej formy jazzu, a jego trio powstało tylko w jednym celu… pogoni za energią!

Legendarny gitarzysta Marc Ribot (który notabene ściągnął go do kultowej wytworni ANTI, w której płyty wydają tacy artyści jak Tom Waits, Moor Mother, Fleet Foxes czy też Kate Bush) powiedział o nim, że “jego solówki są jak jumbo jet. Musisz dać im dużo miejsca na pas startowy, aby mogły startować i lądować, ponieważ są ogromne, nie tylko pod względem brzmienia, duszy, pomysłów, energii i oryginalności, ale dlatego, że niosą ze sobą cenny ładunek: żywą spuściznę Johna Coltrane’a. Nie mówię o jakiejś umiejętnej reprodukcji historycznego jazzowego brzmienia, ale o odwadze młodego artysty, by podjąć duchowe wyzwanie – ukierunkować to, co należy teraz przekazać”.

Tymi słowami i z wielka radością zapraszamy na koncert wielobarwnego saksofonisty Jamesa Brandona Lewisa, który wraz z wiolonczelista Chrisem Hoffmanem i perkusista Maxem Jaffe po raz pierwszy zawitają do Pardon, To Tu.

 

▶ Data: Wtorek, 18.10.2022
▶ Wejście na koncert: 19:00
▶ Rozpoczęcie koncertu: 20:30
▶ Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) / 89 zł (w dniu koncertu)
▶ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
▶ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

▶ James Brandon Lewis Trio

➳ James Brandon Lewis – saksofon tenorowy
➳ Christopher Hoffman – wiolonczela
➳ Max Jaffe – perkusja

▶ Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, strony Going., stacjonarnie w “Pardon, To Tu” przy barze (limitowana pula biletów kolekcjonerskich) oraz w salonach Empikach. Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‘na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane.

▶ James Brandon Lewis

mieszkający w Nowym Jorku jazzowy saksofonista tenorowy, kompozytor i lider zespołu. Jego instrumentalny głos łączy emocjonalną moc gospel, twardość i groove bluesa i R&B z modalnymi i awangardowymi wpływami Alberta Aylera i Johna Coltrane’a oraz ekspresyjną dyscypliną melodyczną i tonalną Sonny’ego Rollinsa.

▶ Christopher Hoffman

wiolonczelista i kompozytor, występuje w nagrodzonym Nagrodą Pulitzera zespole “Zooid” Henry’ego Threadgilla, a także z nominowanymi do nagrody Grammy Anat Cohen Tentet, James Brandon Lewis Trio & Red Lily Quintet, Rudy Royston’s Flatbed Buggy, Kenny Warren Trio oraz Tonym Malaby.

Pracował z Martinem Scorsese, Yoko Ono, Bleachers, Butch Morris, Marc Ribot, Lee Konitz, Christina Courtin, Spring Awakening, Ryanem Scottem, Anthonym Colemanem, FLH, Marianne Faithfull, Ryanem Adamsem, Iron & Wine, Jeremiah Cymerman, Michael Pitt i wieloma innymi

▶ Max Jaffe

perkusista, improwizator i kompozytor. Zamierza stworzyć rodzaj “soulful noise music”, w której awangarda przecina się z parkietem, gdzie energia kinetyczna zamienia się w zastój.

Wieloletni członek zespołów JOBS, Amirtha Kidambi’s Elder Ones i Leverage Models. Koncertował z Chrome Sparks, Cass McCombs, Delicate Steve, Rubblebucket i wieloma innymi.