­

Jachna / Mazurkiewicz / Buhl

Event details

  • 31.05.2016
  • 20:30
  • 25 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

W kwietniu nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic ukazał się debiutancki album tria Jachna / Mazurkiewicz / Buhl pt. „Dźwięki ukryte”,

który został zarejestrowany we wrześniu 2015 roku w Synagodze w Bydgoszczy-Fordonie. Album wyjatkowy, niecodzienny, o czym świadczą nie tylko bardzo dobre recenzje, jak również prawie wyprzedany nakład. Jest to dla nas ogromny zaszczyt, że warszawska sceniczna premiera odbędzie się w “Pardon, To Tu”. Zapraszamy bardzo serdecznie!

❍ Jachna / Mazurkiewicz / Buhl
❍ Wtorek, 31.05.2016, g. 20:30
❍ Bilety: 25 PLN

❍ Wojciech Jachna – trabka
❍ Jacek Mazurkiewicz – kontrabas
❍ Jacek Buhl – perkusja

❍ Bilety

są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem (od godziny 19:00) ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów.

❍ Opis

„Dźwięki ukryte” to zbiór kompozycji wyimprowizowanych, jakoby odnalezionych, w murach starej zniszczonej Synagogi, którą dziś Fundacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego próbuje odnowić i ożywić różnymi artystycznymi działaniami.

Każde tego typu miejsce wytwarza specyficzny nastrój i wpływa na muzykę. To coś innego niż sterylne studio. Sam tytuł “Dźwięki odnalezione” świetnie oddaje co zaszło – odnalezione zostały w starych murach pewne dźwięki, które Jacek Mazurkiewicz pięknie nagrał na kilka mikrofonów. Na płytę weszły też dźwięki ulicy, samochodów, bo synagoga ma dziurawy dach i to też zabiera jej pewną sterylność, co jest piękne.

“Ta muzyka jest wypadkową energii, która spłynęła na nas w synagodze oraz naszych muzycznych doświadczeń” – dodaje Jacek Mazurkiewicz.

 

❍ Wojciech Jachna

Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz historii na Akademii im. Kazimierza Wielkiego. Uznany trębacz i sideman. W jego dorobku znajduje się przeszło 20 albumów z różnymi wykonawcami, w tym z Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Innercity Ensemble, trójmiejskimi Mordami, czy Dubska.

Wiele lat występował u boku Andrzeja Przybielskiego, zwanego często jego nieoficjalnym nauczycielem. Charakterystyczne frazowanie i matowy dźwięk Wojtka Jachny są szeroko cenione przez muzyków i krytykę. Obecnie tworzy wiele ciekawych nowych składów – Jachna / Buhl ( „Atropina”, „Sythomathic”), Jachna / Tarwid / Karch („Sundial”), Jachna / Wójciński („Night Talks”), czy Jachna / Cichocki / Urowski / Krawczyk („The Right Moment”).
❍ Jacek Mazurkiewicz

Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia.

Współtworzy głównie projekty autorskie (Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Modular String Trio, 3FoNIA). Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe i muzyczne.

Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami: Daniel Levin, Rob Brown, Giridhar Udupa, Mikołaj Trzaska, Andrzej Przybielski, Patryk Zakrocki, Tomasz Dąbrowski, Andrew Drury, Michael Zerang, Pulsarus, Słoma, Stanisław Soyka, Jerzy Mazzoll, Limboski, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu.

❍ Jacek Buhl

Niegdyś muzyk związany z Variete (album „Bydgoszcz”, singiel „Te dni” oraz „I znowu ktoś przestawił kamienie”), Trytonami („Tańce bydgoskie”, „Zarys Matematyki Niewinnej”) oraz formacja 4 Syfon („Jestem w kinie”, „To prawda”, „Baterie”, „New Tango”).

Grając w Variete jednocześnie współpracował z formacją Henryk Brodaty, gdzie spotkał przyszłych założycieli zespołu Trytony i klubu MÓZG – Sławka Janickiego, Tomasza Gwicińskiego, Jacka Majewskiego, Macieja Wasilewskiego, Piotra Kaliskiego, Tomka Waszaka, Piotra Różyckiego oraz Rafała Budzbona.

Kreatywność i otwartość tych osób miała wielki wpływ na sposób gry i dalszą działalność Buhla. Obecnie Jacek jest członkiem freebeatowego The Cyclist, duetu Glabulator (z Tomkiem Glazikiem), zespołu Trzy Tony, oraz zespołu Alameda 5.

 

❍ Patrony Medialne

Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
Jazzarium.pl
PopUpMusic.pl
Radio Aktywne
Instytut Improwizacji
Warsaw Insider
musicNOW
Glissando
FYH
5kilo kultury
Kultura dla Studenta SGH
Warszawski Serwis Kulturalny
UW/AŻAJ
Uwolnij Muzyke
JazzPRESS
Polish Jazz
JazzSoul.pl