Glissando #26 Soundscape

Event details

  • 18.05.2015
  • 19:00

Glissando gości w Pardon, To Tu już od dłuższego czasu, na półkach naszej księgarni.

Tym razem będziemy mieli okazję usłyszeć na żywo tezy stawiane na stronach magazynu. W spotkaniu będą uczestniczyli redaktorzy, krytycy ale też twórcy muzyki wokół której porusza się to wydawnictwo.

Soundscape czyli środowisko akustyczne, świat jako brzmiąca kompozycja, każdy dźwięk jako składnik nieskończenie złożonej i zawiłej całości. 26 numer Glissanda opowiada o tym, w jaki sposób słuchamy i myślimy o słuchaniu otaczającego nas świata oraz o tym, w jaki sposób kształtujemy jego brzmienie, nadajemy mu znaczenia, imitujemy je i bawimy się nim.

“W trakcie prac redakcyjnych postawiliśmy sobie za cel stworzenie numeru „Glissanda”, którego lektura będzie nie tylko możliwie poszerzała i systematyzowała specjalistyczną wiedzę o środowisku dźwiękowym, ale również będzie przystępna i przyjazna czytelnikom mniej otrzaskanym z poruszanymi zagadnieniami. Pejzaż dźwiękowy – niezależnie czy analizowany jak utwór muzyczny, czy też przeżywany jako element codzienności – jest przecież na swój sposób ważny dla każdego słuchacza. Numer ten opowiada więc o globalnej współczesnej kompozycji, która dotyka każdą i każdego z nas, stanowi tło naszych działań i w mniej lub bardziej uświadomiony sposób wpływa na nas i kształtuje nasze zachowania. Pogłębienie refleksji nad środowiskiem dźwiękowym może więc być nie tylko ważne z artystycznego lub naukowego punktu widzenia, ale każdemu czytelnikowi pozwalałoby bardziej cieszyć się i intensywniej przeżywać naszą dźwiękową codzienność.”

Na kolejne z serii spotkań zaprasza Glissando i po raz drugi Pardon, To Tu.

 

Bieżące i archiwalne numery Glissando na co dzień dostępne są w księgarni Pardon, To Tu lub:

http://www.glissando.pl/sklep/25-25-2014/