Evan Parker & Eddie Prévost

Event details

  • Wednesday | 13.09.2017
  • 20:00
  • ul. Madalińskiego 10 / 16; 02-513 Warszawa - Mokotów (Nowy Teatr)
KUP BILET / BUY TICKETS

 

Od maja do końca września 2017 Pardon, To Tu obejmuje opiekę nad letnią klubokawiarnią i Świetlicą Nowego Teatru, gdzie organizujemy koncerty, spotkania literackie i bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci. Na naszym pietnastym (i zarówno przedostatnim) koncercie, który odbędzie się w środę, 13 wrzesnia 2017 na warszawskim Mokotowie przy Nowym Teatrze wystąpią dwie legendy brytyjskiej sceny muzyki improwizowanej: saksofonista Evan Parker i perkusjonalista Eddie Prévost.

➳ Środa, 13.09.2017 – g. 20:00
➳ Bilety: 39 PLN (w dniu koncertu) i 29 PLN (przedsprzedaż)
➳ Adres: ul. Madalińskiego 10 / 16; 02-513 Warszawa – Mokotów

➳ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona.

Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / strony Going. / przed koncertem (od godziny 19:00) ‘na bramce’ i w letnim “Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze” przy barze (kolekcjonerskie bilety).

Zaawansowane improwizacje saksofonowe Parkera odkrywają nieskończone możliwości wolnej muzyki. Jest tam cyrkulacyjny oddech, alikwoty i akordy, ale też magicznie pomysłowa ewolucja nieprzerwanych, rytmicznych przebiegów. Tym razem Parker synchronizuje się z Prévostem, śmiałym perkusistą grupy AMM. Muzyka duetu może wydawać się abstrakcyjna, co jest objawieniem dość oczywistym, ale znakomity materiał dźwiękowy utrzymuje niezmiennie wysoki poziom uwagi, co chwila zaskakując i odkrywając nowe. Mocna i ostra muzyka pozbawiona jest agresji, nie dławi. Muzycy rzucają prawdę „prosto z mostu” (in-yourface) – tak John Cage wyraził się o muzyce Satie. Chciałoby się powiedzieć, że to koncerty mistrzowskie, splatające kunszt dwóch mistrzów – ale to mistrzostwo bezpretensjonalne, techniczne, gdzie ogrom i dostępność rzemiosła i inwencji poparta jest doświadczeniem i świeżością.

Organizator: Pardon, To Tu
Współorganizator: Nowy Teatr