Dominik Strycharski • Eric Dolphy

Event details

  • 15.12.2015
  • 20:30
  • 20 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

Ostatni nasz koncert roku jest zawsze szczególnym i wyjątkowym wydarzeniem. Dwa lata temu zagrał zespoł HERA, a w 2014 r. ‘Warsaw Improvisors Orchestra‘.

W tym roku zagra wybitny muzyk, kompozytor, enfant terrible Dominik Strycharski ‘Doministry’, który tego wieczoru zmierzy sie z twórczością legendarnego Erica Dolphy. Koncert będzie nagrywany i tym samym wydany jako pierwsza płyta solo tego nietuzinkowego artysty. Jest nam ogromnie miło, że będzie to miało miejsce w Pardon, To Tu. Zapraszamy bardzo serdecznie!

• Dominik Strycharski Plays Eric Dolphy [PL]

• Wtorek, 15.12.2015, g. 20:30

• Bilety: 20 PLN

|| Dominik Strycharski – flety

/// » Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów. ///

 

Oto pierwsza płyta solo tego twórcy. Tym razem tylko flety, ze swoją akustyczną mocą bez żadnych elektronicznych transformacji. Ale za to z całą swoją filozofią gry i wykorzystania tego instrumentu. Równie ważna jest sama treść tego działania – to muzyka legendarnego Erica Dolphy z którą zmierzy się Strycharski. Eric jest twórcą z którym ze wszystkich mistrzów jazzu czuje największe powinowactwo. Flety w tym kontekście są idealną opcją, oddającą wszystkie możliwe aspekty, niuanse i koncepcje wielkiego Erica. Flety potraktowane w bardzo rozszerzony, współczesny sposób. Mamy więc koncert który jest równocześnie nagraniem płyty live.

» Dominik Strycharski

polski kompozytor, flecista prosty, wokalista, improwizator, performer i publicysta. W każdej z uprawianych dziedzin praktycznie samouk, wsparty studiami na Wychowaniu Muzycznym na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Koncertuje i nagrywa z prowadzonymi przez siebie zespołami Pulsarus, Organic Panic oraz Prophetic Fall.

Komponuje muzykę do spektakli teatralnych. Jest jednym z niewielu flecistów prostych zajmujących się jazzem i eksperymentalną muzyką improwizowaną. Jest również jednym z pierwszych polskich wokalistów eksperymentalnych którzy włączyli do swojego warsztatu wykonawczego rozbudowaną elektronikę.

Stworzył muzykę do bardzo wielu spektakli teatralnych korzystając w niej z wielu gatunków i stylistyk. Współpracował m.in. z Michałem Zadarą, Wojciechem Klemmem, Katarzyną Raduszyńską, Janem Peszkiem, Wojtkiem Urbańskim, czy Teatrem Bretoncaffe.

Niedawno nakładem wytwórni ForTune ukazała się płyta Dominik Strycharski Core 6 zatytułowana „Czôczkò”.