Dominik Strycharski Core 6 – Czôczkò

Event details

  • 19.01.2016
  • 20:30
  • 25 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

Projekt “Dominik Strycharski Core 6 – Czôczkò” składa sie z wyjątkowych polskich przedstawicieli muzyki awangardowej,

którzy zmierzyli sie twórczą wizją i interpretacją muzyki Kaszub, gdzie zderzają sie dwie rzeczywistości bez żadnych uników i naddanego estetyzowania – intelektualizm współczesnej kompozycji oraz korzenność, tradycyjność muzyki i jej żywiołowość. Są nimi Dominik Strycharski, Wacław Zimpel, Ksawery Wójciński, Zbigniew Kozera, Krzysztof Szmańda i Hubert Zemler i bardzo sie cieszymy ze koncertowa premiera odbędzie sie w ‘Pardon, To Tu’. Zapraszamy bardzo serdecznie!

▶ Dominik Strycharski Core 6 [PL]
▶ Wtorek, 19.01.2016, g. 20:30
▶ Bilety: 25 PLN

▂ Dominik Strycharski – flety proste
▂ Wacław Zimpel – klarnety
▂ Ksawery Wójciński – kontrabas
▂ Zbyszek Kozera – kontrabas
▂ Krzysztof Szmańda – perkusja
▂ Hubert Zemler – perkusja

 

▌Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów. ▌

▶ Opis:

Jak to często bywa w przypadku projektów lidera Dominika Strycharskiego, jest to bardzo konceptualne podejście połączone jednak z naturalnością i energią jaka płynie z samego grania i improwizowania. Projekt odnosi się do muzyki jako obrzędu, a zarazem jako dzieła sztuki.

W tym projekcie kaszubską muzyka jest lączona z kilkoma elementami: freejazz, gamelan, afrykańskie traktowanie rytmu, heterofonia, gra wielo-poziomowością możliwą do osiągnięcia w większym składzie i równoległość zjawisk muzycznych.

Ważnym elementem w pracy nad projektem było zetknięcie sie tej kaszubskiej muzyki też z innymi światami muzycznymi, z innymi kulturami i tradycjami z kilku miejsc naszego globu. Ten projekt ma absolutnie niepowtarzalną aurę brzmieniową ze względu na niesamowity zestaw instrumentów : flety proste, klarnety, dwa kontrabasy i dwie perkusje. Daje to możliwości w pełni orkiestrowej kolorystyki a zarazem bardzo mocno nawiązuje to instrumentarium polskiej muzyki ludowej i do chropowatości tej muzyki.

 

▶ Photo By Krzysztof Machowina

▶ Patronaty Medialne

Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
Warsaw Insider
Radio Aktywne
PopUpMusic.pl
Uwolnij Muzyke
Jazzarium.pl
JazzSoul.pl
musicNOW
JazzPRESS
FYH
Instytut Improwizacji
Polish Jazz
5kilo kultury
Kultura dla Studenta SGH
Warszawski Serwis Kulturalny
UW/AŻAJ