Colin Stetson Solo [US]

Event details

  • 02.11.2016
  • 20:30
  • 59 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

Z wielką radością i dumą możemy potwierdzić i ogłosić, że na początku listopada po raz drugi wystąpi u nas wielki artysta, saksofonista Colin Stetson, który w swojej karierze wydał nie tylko wybitne solowe płyty, ale też współpracował z takimi artystami jak Bon Iver, Arcade Fire, Mats Gustafsson, Tom Waits, TV On The Radio, The National. Warto podkreślić, że sześć tygodni później Colin Stetson ponownie zagości w Polsce, tym razem w Katowicach wraz z 10-Osobowym zespołem, aby zaprezentować “III Symfonie „Pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego”. Na koncert ten w imieniu Katowice Miasto Ogrodów i Katowice JazzArt Festival bardzo serdecznie zapraszamy!

❍ Colin Stetson Solo [US]
❍ Środa, 02.11.2016, g. 20:30
❍ Bilety: 59 PLN (przedsprzedaż) || 69 PLN (w dniu koncertu)

❍ Bilety: Ticketpro, EMPiK, Mediamarkt, Saturn, Evenea, Going

„Określany mianem „wizjonera saksofonu” muzyk osiągnął poziom arcymistrzowski w grze na saksofonie basowym. Dzięki użyciu rozlicznych technik – począwszy od oddechu permanentnego, przez wykorzystanie rozlicznych możliwości perkusyjnych tego oryginalnego instrumentu po wokalizy – bez wykorzystywania elektroniki i jakichkolwiek dodatkowych efektów stworzył, jak pisał w recenzji Kajetan Prochyra: od pierwszych dźwięków maluje on barwami bardzo oryginalnymi, charkterystycznymi i przy tym komunikatywnymi. Gdy wsłuchać się w nią – od początku do końca – maluje się oto kosmos niezwykły.” – Jazzarium.pl

 

O płycie “New History Warfare Vol. 3” – portal Jazzarium.pl:

„Jego najnowsza plyta ‚New History Warfare Vol. 3: To See More Light’ jest ostatnia częścią solowego projektu Stetsona. Znów opowieść powstała na żywo, zbudowana z „pierwszych tejków” każdej z „piosenek”, nagrań przy użyciu bogatej palety mikrofonów. Całość, podobnie jak w poprzednich odcinkach zmiksował znany producent muzyki elektronicznej i elektroakustycznej Ben Frost. Tym razem na krążku usłyszymy dograny w czterech utworach głos Justina Vernona znanego szerzej jako Bon Iver. Wśród kompozycji Stetsona znalazł się jeden utwór innego autora: „What Are They Doing In Heaven Today” – teksańskiego czarnoskórego pieśniarza, tworzącego w pierwszej połowie XX wieku – Washingtona Phillipsa.”

„…z pomocą technik oddechowych robi ze swojego instrumentu niezwykły naturalny syntezator, a sposób, w jaki wykorzystuje na płycie głosy Laurie Anderson i Shary Worden z My Brightest Diamond, wskazuje na to, że facet ani na moment nie traci kontroli nad całością, ma wizję. Poza szerokimi plecami w show biznesie, rzecz jasna…” – Bartek Chaciński (Polityka / Nokturn / HCH)

Wybrane recenzje płyt Stetsona z portalu PopUpMusic.pl:

• Recenzja płyty „Colin Stetson – New History Warfare Vol. 2: Judges”:
http://www.popupmusic.pl/no/31/recenzje/1295/colin-stetson-new-history-warfare-vol–2-judges

• Recenzja płyty „Colin Stetson – New History Warfare Vol. 3: To See More Light”:
http://www.popupmusic.pl/no/40/recenzje/1874/colin-stetson-new-history-warfare-vol–3-to-see-more-light

Wywiad pana Piotra Lewandowskiego z portalu PopUpMusic.pl z Colinem Stetsonem:
http://www.popupmusic.pl/no/36/artykuly/457/colin-stetson-wywiad