Event details
- Saturday | 07.03.2020
- 20:30
- Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
Tęskniliśmy za afrykańską muzyką w Pardonie, a nic nie wprowadzi nas lepiej w wiosenny klimat niż taneczne rytmy tego 5-osobowego malijskiego zespołu z mistrzem tradycyjnej, starożytnej lutni ngoni na czele. Jesteśmy przeszczęśliwi, że poza wrocławskim Narodowym Forum Muzyki zagrają u nas drugi koncert w Polsce. Zapraszamy bardzo serdecznie na wyjątkowa muzyczną podróż z wirtuozem Bassekou Kouyaté i jego zespołem Ngoni Ba.
Uwaga, na tym koncercie nie będzie miejsc siedzących.
➳ Sobota, 07.03.2020 – g. 20:30
➳ Bilety: 69 PLN (przedsprzedaż) i 79 PLN (w dniu koncertu)
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
Bassekou Kouyaté – lead ngoni
Amy Sacko – lead vocal
Moustapha Kouyate – ngoni bass
Mahamadou Tounkara – percussion (yabara, tama)
Moctar Kouyate – calebasse, drums
Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, strony Going., stacjonarnie w “Pardon, To Tu” przy barze (bilety kolekcjonerskie) oraz w Empikach. Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‘na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane.
Bassekou Kouyaté
jest jednym z autentycznych mistrzów ngoni, starożytnej, tradycyjnej lutni popularnej w całej Afryce Zachodniej. Zespół doskonale uzupełnia wokalistka i prywatnie żona Bassekou – Amy Sacko.
W ciągu ostatnich lat artyści zachwycali publiczność podczas czołowych festiwali muzycznych na całym świecie (m.in. Glastonbury, Roskilde Festival, Fuji Rock Festival, North Sea Jazz Festival, WOMAD).
Podczas koncertu artyści zaprezentują materiał ze swojego najnowszego albumu Miri, który ukazał się w styczniu 2019 roku nakładem niezależnej wytwórni Outhere Records. Jest to bardzo osobista płyta, której tytuł oznacza sen lub kontemplację.
Podczas koncertu udamy się wraz z artystami w muzyczną podróż do leżącej nad Nigrem wioski Garana, z której pochodzi lider zespołu. Zderzymy się z dzisiejszym malijskim społeczeństwem, które jest rozdarte w wyniku walk o bogactwa kraju. Przede wszystkim jednak wysłuchamy opowieści o miłości, przyjaźni, rodzinie i prawdziwych wartościach w czasach kryzysu.