Baaba

Event details

  • Wednesday | 27.01.2016
  • 20:30
  • 25 PLN

KUP BILET / BUY TICKETS

Zespół Baaba to już instytucja na polskiej scenie niezależnej.

Przez ponad 10 lat swojej działalności zespół zwiedził prawie całą Europę, zagrał na najważniejszych festiwalach w Polsce, Europie i Ameryce i teraz po raz pierwszy zagra w ‘Pardon, To Tu’ w obecnym składzie Tomasz Duda, Bartosz Weber, Piotr Zabrodzki i Jan Młynarski (notabene nominowany do nagrod kulturalnych ‘Wdechy’ [Co Jest Grane24] jako ‘Czlowiek Roku 2015’) już w środę, 27.01.2016. Zapraszamy bardzo serdecznie!

▶ Baaba [PL]
▶ Środa, 27.01.2016, g. 20:30
▶ Bilety: 25 PLN

▂ Tomasz Duda – saksofony, flet, sampler
▂ Bartosz Weber – gitara, sampler
▂ Piotr Zabrodzki – bas
▂ Jan Młynarski – perkusja

 

▌Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów. ▌

▶ Opis:

Grupa powstała w roku 2000 i szybko zaczęła egzystować na krajowej scenie, koncertując i zbierając świetne recenzje na festiwalach i w klubach w Polsce i Europie. Już od pierwszej swojej edycji (2002) Baaba koncertowała w Polsce i za granicą (Anglia, Francja, Niemcy, Słowacja, Czechy, Rosja, USA), zarówno w klubach, jak i podczas uznanych festiwali elektronicznych i jazzowych (Incubate, Unsound New York, Warsaw Summer Jazz Days, Les Nuits Europeenes, Opener, Off Festival SKIF Festival,).

W 2010 roku ukazała się płyta pod tytułem “Disco Externo”, zbierając świetne recenzje w polskiej i zagranicznej prasie. Baaba była też nominowana do nagrody „Mateusze” Programu III Polskiego Radia. 2011 roku to płyta „Baaba Kulka” z niestandardowo potraktowanymi utworami grupy Iron Maiden, koncerty, nominacja do Fryderyka.

W roku 2012 Baaba wydała album z muzyką Krzysztofa Komedy („The Wrong Vampire”z gościnnym udziałem Natalii Przybysz i Małgorzaty Sarbak), zagrała trasę po Polsce, odwiedziła USA, Niemcy i Ukrainę.

W 2013 r. zespół Baaba nagrał winylową EP-kę z muzyką zapomnianych polskich zespołów bigbitowych i po raz pierwszy w swojej karierze trafił na listę przebojów PR III.
A w roku 2014 to album Easter Christmas, koncerty i pozytywne recenzje, m.in. Bartka Chacińskiego:

„Baaba nagrała być może najlepszą, a na pewno jedną z najbardziej intrygujących płyt w swoim dorobku. (…) jest dziś Baaba w największym dotąd stopniu rozegranym, dobrze współdziałającym kolektywem (…), któremu mimo dowcipnego i swobodnego charakteru muzyki zdarzają się błyski całkiem poważnej wirtuozerii”.

Niedawne zestawienie niemieckiej edycji The Rolling Stone umieściło Baabę na liście najbardziej poszukiwanych pozycji wśród szperaczy płyt (Die 100 besten Geheimtipps http://www.rollingstone.de/news/article703644/die-100-besten-geheimtipps-platten-die-kaum-einer-kennt-teil-1.html)

▶ Patronaty Medialne

Warszawski Serwis Kulturalny
UW/AŻAJ
Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
Warsaw Insider
Radio Aktywne
PopUpMusic.pl
Uwolnij Muzyke
Jazzarium.pl
musicNOW
JazzSoul.pl
FYH
JazzPRESS
Instytut Improwizacji
Polish Jazz
5kilo kultury
Kultura dla Studenta SGH